top of page

Somiņu tendences 2023./2024.Neatkarīgi no tā, vai es ģērbjos uz pasākumu vai uzvelku laisku brīvdienu tērpu, viena lieta, kurā es nekad nepiekāpjos, ir aksesuāri - jo īpaši somas. Laba soma var padarīt pat visvienkāršāko apģērbu mazliet īpašāku (un tā ir viena lieta, ko mēs garantēti izmantot katru dienu). Taču, ja runa ir par jauno somu tendencēm, kurās investēt, tad nepieciešams nedaudz papētīt.


Apģērbu trendi nāk un iet diezgan ātri, bet, somu tendences var parādīties un izzust vēl 3x ātrāk. Dizaineriem ļoti patīk izpausties uz somām! Atcerieties Žaka mazo Le Chiquito? Pastāv iespēja, ka Jūsu skapī tādas nav! Vai varbūt Kerijas Bredšovas JW Anderson Pigeon ietekmi? Neapšaubāmi svarīgs diskusiju moments runājot par trendiem vispār ir par to, kas ir "laba soma". No otras puses, ir klasiskās somas, kas ir izturējušas laika pārbaudi, piemēram, Dior's Lady Dior, arvien populārā Birkin un, protams, Chanel clatch, un tāpēc šķiet, ka lielākās un labākās tendences ir tās, kurām nav tik liela atšķīrība starp laicīgiem mīlestības uzplaiksnījumiem un mūžīgiem bāzes modeļiem. Teorētiski- tas nav pārāk daudz prasīts. Bet.... praktiski...


Modes pētniecības vārdā :) un daļēji arī, lai apmierinātu savu mūža aizraušanos ar rokassomiņām, es pārmeklēju jaunākās kolekcijas un atklāju, kuras somiņas iepējams ir vērts apskatīt, ja gribās "pastilot" šosezon.


Lielās somas šarms


Stila piezīmes: tās ir lielas un uzkrītošākas nekā jebkad agrāk — lielizmēra somas šobrīd ļoti cenšās, lai šī nebūtu viņu vienīgā seona. Šis trends sevi pozicionē kā pretstatu aizgājušo gadu īpaši mazajām, īpaši plānajām 90. gadu “bagetēm”. Pēc tam, kad Alaïa, Bottega un Hermés modes šovos dominēja lielās somas (neaizmirstot nepraktiski lielos “maisus” no Balenciaga un Sportmax), ir skaidrs, ka tendence ir mainījusies. Runājot par somām nākamgad - jo lielāka, jo labāk. Godīgi sakot, mums vienkārši patīk tendence, kas ļauj mums somā ievietot visu, tostarp virtuves izlietni.


Citrus augļu nokrāsas


Stila piezīmes: tā nebūtu jauna sezona bez svaigas, jaunas krāsu tendences! Visi liek cerības uz sarkanās krāsas somiņām šogad, bet tikmēr paralēli ielavās un turpinās arī pilnīgi cita tendence- ne tik agresīva, ne tik dramatiska. Zīdainā citrusaugļu palete turpina savu uzvaras gājienu nedaudz pamainot toņus un nokrāsas, lai piešķirtu mums dzīvesprieku ļoti blāvajā un vienmuļajā ziemā. Ienirstiet sulīgos apelsīnu, dzelteno un laima zaļumu viļņos, piemēram, Altuzarra, Valentino, Bottega un Stella McCartney, un nēsājiet ar neitrāliem toņiem!

2000. gadu nostaļģija


Stila piezīmes: varētu būt daudz tendenču, kuras mēs vēlētos atstāt divtūkstošajos, taču šī nav viena no tām. Paņemiet 90. gadu siluetu, pievienojiet tam “sci-floursih”, uzdrukājiet uz tā logotipu un, hey, Jūs esat ieguvušas neaizmirstamu aksesuāru, kas šobrīd piedzīvo renesansi, pateicoties Tiktok un Gen-Z! Ja Jums joprojām ir džinsa plecu soma, jebkura oriģināla Juicy Couture vai kaut kas līdzīgs, iesaku to nēsāt tagad! Dodu 6 mēnešus, līdz mēs ieraudzīsim mugursomu trendu...
Kristālu ēra


Stila piezīmes: ja varat to apzeltīt, padarīt mirdzošu, aplīmēt ar akmeņiem vai pērlītēm, Jūs esat ieguvēja! Viss, kas mirdz, var nebūt zelts, taču tā ir aktuāla somu tendence, kas ir pelnījusi savu mirkli uzmanības centrā (diezgan burtisku un būtisku). Bet pirms mēs izgreznoto somu iekļaujam kategorijā "vakara apģērbs", es vēlos piedāvāt Simone Rocha pērļu somas (attēlā ar melnu žaketi), Batsheva vizuļu somas, kas apvienotas ar babydoll kleitām, un Acne radžotās somas ar lielizmēra šūšanu. Tas viss ir pārliecinošs futrālis, lai nēsātu visdekoratīvāko somu pat ar visneformālāko apģērbu!
Domā iekšpus kastes


Stila piezīmes: šīs sezonas jaunākā somas forma ir kastīte — ģeometriska, kas atgādina vintage rokas somiņu, bet NAV VINTAGE. Neatkarīgi no tā, vai tā ir mini soma ar rokturīti vai cross body, kastes somai ir lielsks dizains. To īpaši iecienījuši franču modes nami (Jūs nebūsiet pārsteigtas, dzirdot, ka gan Chanel, gan Louis Vuitton ir kantaini silueti). Tās var nebūt vispraktiskākā soma šajā sarakstā, taču strukturētā forma un greznā apdare piešķir tai nostrādātu izskatu, kas izskatās neapšaubāmi dārgi!
Imidža Klase

Comments


bottom of page