top of page

Parunāsim par krāsu tipiem?


Sveikas meitenes!

Esmu nolēmusi nopublicēt kādu strēķīti garu ierakstu, kurš būs veltīts krāsai!

Jāsaka, ka uz to mani ir pamudinājusi nevis mīlestība pret krāsām, bet gan skaudrā dzīves nepieciešamība paskaidrot Jums dažas dzīves patiesības, realitātes un izglītot Jūs. Šobrīd Latviju ir pārņēmis kāds neliels bums ar kura sekām es un visa komanda sāk sastapties savā darbā (un nu jau arī ikdienā) katru dienu un jāatzīstas, ka ar katru sastapto nelaimīgo, samulsušo un izmisušo sievieti, kurai rokās ir “maģiskā krāsu palete” mūsu pūcīgums aug augumā….


Parunāsim par krāsu tipiem?

Kurā nometnē esi Tu? Tajā, kas tic, ka, nezinot viņu krāsu tipu, notiks kaut kas briesmīgs un neatgriezenisks? Vai arī tajā, kas vispār nesaprot, kāpēc tas ir vajadzīgs un kā tas īsti var palīdzēt 21. gadsimtā?

Katru dienu man tiek uzdoti jautājumi par krāsu tipiem. Kurš man ir? Kas ir viņu? Kāpēc Tu, Ieva, valkā haki? Vai Tu nejauši neesi auksta "vasara"? Vai maigi silta vasara? Kā?! Vai esat dzirdējuši par šo ... un to…..?


Kā tiek noteikti krāsu tipi?

Pirms vairākām nekā simts gadiem divas sievietes sadalīja cilvēkus KRĀSU TIPOS.

Metodi sauca par sezonālu, piešķirot gadalaiku nosaukumus tipiem: vasara, ziema, rudens, pavasaris.

Krāsu tipoloģijas tehnoloģija pieņem, ka ĀDAI ir TEMPERATŪRA. Aukstai ādai piestāv auksti toņi. Siltai - silti.

Turklāt saskaņā ar šo tipoloģiju dažiem no mums piestāv tumšākas krāsas, citiem spilgtākas, citiem gaišākas. To sauc par piesātinājumu. To savukārt nosaka matu un acu dabiskā piesātinājuma pakāpe. NEVIS PĒC ACU UN MATU KRĀSAS, kā tas rakstīts tūkstošiem ŠARLATĀNU BLOGOS!

Vēl viena ziņa ir tā, ka nav iespējams noteikt ādas temperatūru uz aci! Tas ir kā uz aci noteikt, cik daudz hemoglobīna plūst asinīs. Nepieciešama analīze. Lai noskaidrotu ādas reakcijas ir nepieciešams īpašs TESTS.

Nav iespējams veikt šo krāsu testu attālināti- ne caur Zoom, ne fotogrāfiju, ne video, ne kā savādāk! To ir iespējams veikt TIKAI KLĀTIENĒ.

Bet kurš to darīs? “Paši gudri”: nolēma daudzi stilisti, kuri ir tālu no koloristikas un vienkārši sievietes bez izglītības, un sāka noteikt "diagnozi" pēc acu un matu krāsas vai pēc tā, kā viņiem izskatās- kādā tonī ir āda! Tam vispār nav nekāda sakara ar temperatūru vai koloristiku ... #tālāknecenzēts

Visi profesionālie koloristi nokrita ģībonī, kad viss šis sajaukums un nekārtības pieņēma neiedomājamus mērogus. Un viņiem bija jāatzīst: “sezonas metode kā DISKREDITĒTA.” Tas notika aptuveni pirms gadiem 20, kad vadošie stilisti visā pasaulē atteicās no šīs metodes.


Kas mani mulsina ir mēģinājumi 21.gs reanimēt šo metodi- ar mainīgiem panākumiem, kampaņveidīgi uzplaiksnījumi. Domājams līdz brīdim, kad visi klienti ir sapratuši, ka tas nedarbojas un nodevuši šo info arī nākamajiem potenciālajiem klientiem un tad uz kādu laiciņu šīs kapmaņas pieklust.


Tāpēc, meitenes- ja Jums kāds vēlas piedāvāt izveidot tieši Jums piemērotu krāsu paleti balstītu sezonalitātes metodē, tad ziniet, ka tests notiek šādi:

1) Tikai klātienē!!!!

2) Kolorists noklāj Jūsu matus ar baltu audeklu

3) Ap kaklu apliek NOTEIKTAS KRĀSAS 24 lakatus vienu pēc otra noteiktā secībā. PIE PAŠAS SEJAS. Tik tuvu it kā Jūs nēsātu bītleni šajā krāsā. Un SPECIĀLISTS skatās kā Jūsu āda uz to reaģē- nevis pumpas, pleķus, zilos lokus un ko vēl tur, bet KĀDS apakštonis parādās Jūsu ādai. MEITENES- TUR IR JĀZIN, KAS IR JĀIERAUGA!!!!


Un tagad pats lielākais noslēpums- šī metode tika radīta un tā bija paredzēta lietošanai tikai coloristiem, kuri krāso matus. JO mati IESKAUJ SEJU.
BET IEVA- KO TAD DARĪT?! KO VILKT?! KO PIRKT? ES NEKO NESAPROTU NO KRĀSĀM? KĀ ES VARU ZINĀT KAS MAN PIESTĀV? JA NE SEZONAS- KAS TAD?


Mana atbilde- būt pārliecinātai par savu izvēli un iegūt šo pārliecību caur zināšanām!


Varbūt būs nedaudz sāpīgi, bet ievadam apskatīsimies, kāpēc kāds vispār alkstat noteikt savu krāsu tipu un iegūt krāsu paleti, kura viņam pateiks, kas piestāv un kas nē…


-Tāpēc, ka kādam ir bail no visa. Un baidās KĀPĒC? Tāpēc, ka neprot, nezin un neizprot paši sevi.

Tāpēc, lai tālāk prom no grēka, tā vietā, lai vienkārši ņemtu un mācītos, cilvēks visvairāk vēlas, lai viņa, pasaka, ko nedrīkst un viņš varētu ierobežot savu izvēli. Sākumā tas ir viegli, komfortabli un mierīgi. Cilvēks priecājas. Drošība. Un tad viņi pārvēršas par zombijiem, no kuriem visu veikalu pārdevējas nonāk komā: “Vai jūs varat man atnest tieši tādas pašas krāsas džemperi kā šajā krāsu paletē? Vai esat pārliecināts, ka tas atbilst vasaras krāsu tipam? Varbūt tomēr tā ir ziema? Vai nav spilgts? Vai šajā apgaismojumā tas tonis ir tāds pats kā uz ielas? Es laikam iešu pameklēt vēl. " Un 10 iepirkšanās apļi pārvēršas par 10 elles apļiem.


Kam NAV vajadzīgi krāsu tipi? Tiem, kas vēlas DOMĀT. Tāpēc, ka domāšanas procesa ietvaros Jūs saprotat, ka jā, sasodīts, viņi šuj nevis ŠOS zaļos, bet gan TOS zaļos kreklus. Tagad es aiziešu līdz spogulim un paskatīšos uz savu seju spogulī un, ja es neieraudzīšu murgu šausmas (kas ir reti un nejēdzīgi… un atkārtošos- RETI!), tad šo zaļo būs forši apvienot ar to rozā krāsu, kura jau manā skapī ir.

Protams, visas šīs krāsas tiks saskaņotas un ar prieku nopirktas tieši vienā gadījumā - JA JŪS MĀKAT SASKAŅOT KRĀSAS.


Un 99% stilistu NEMĀCĪS, kā to izdarīt. Viņi paši nezina kā. Viņi zina, ka ir krāsu gamma četrām sezonām un ka drīkst pirkt tikai tās. Vai arī būsim godīgi- biežāk viņi vēlas Jūs piesaistīt pie sevis, nobiedēt ar krāsu tipu un savām slepenajām zināšanām par Jūsu slepenajiem toņiem, un doties iepirkties kopā ar Jums pie rociņas, lai Jūs nenopirktu NE SAVAS krāsas. Nu tā vismaz divas reizes gadā, protams.Mācīties apvienot krāsas!!!

Spēja apvienot krāsas ir tas, uz ko es "vilināju" GADIEM meitenes ar "nav ko vilkt un nav kur likt, viss ir melns un pelēks". Tikai pirms dažiem gadiem krāsu tipoloģijas bums pie mums nedaudz pierimās, BET būsim godīgi- nekur tas nav pazudis. Un tieši šobrīd Latvijā atkal ir kaut kāds vilnis! Pārsvarā pierimās, jo mūsu stilistiem bija par sarežģītu ņemties ar tiem un viņi pārgāja uz tirgošanu- konkrētu veikalu pārstāvēšanu saņemot no šiem veikaliem procentu un rezultātā viņi vienkārši visiem tirgo to, kas ir šajā veikalā tajā sezonā- neskatoties ne uz tipu, ne uz krāsu saskaņošanu.

Uzticieties man- ja krāsa Jums neder, Jūs to redzēsiet. Pašas meitenes saka: "Man nepatīk šī krāsa, izskatos kaut kāda bāla, šī krāsa mani nomāc utt."

Nu lūk, vai ne?! Jūs to varat redzēt!! Kāpēc tad ir nepieciešams slēdziens no stilista par viņa personīgo un supersubjektīvo viedokli?

Kāpēc Jūs sagaidāt kāda cita atļauju valkāt krāsas? Nēsājiet tās! Esiet krāsaina un skaista. Izvēlieties krāsas, kas Jums ir ērtas.

Nezināt, kā tās apvienot? MĀCIETIES! Tas ir jautri, interesanti un vienkārši. Un bez tā nav iespējams ne tikai savākt labu garderobi, bet pat izveidot 1 stilīgu drēbju komplektu.


Un nepatīkamākais ir tas, ka krāsu izrakstīšana ir SUBJEKTĪVA procedūra. Stilists Jūs redz TĀDU. Un otrs stilists Jūs redz savādāku. Saņem un paraksties- divas dažādas krāsu tipa "diagnozes". Vai Jūs dosieties pie trešā stilista?

Es piedāvāju paskatīties spogulī!


Ir viens ļoti liels noderīgs aspekts spējai atšķirt silto no aukstās krāsas un tā arī NAV saistīts ar krāsu tipu. Vai zināt, kāpēc es mācu meitenēm atšķirt krāsas pēc temperatūras? Jo tikai tā var izveidot garderobes kapsulu. Ja Jūs esat spītīga, apdomīga, racionāla un vēlaties, lai VISS AR VISU SASKAN un būtu KRĀSAINS, ja vēlaties iet iepirkties, tur atrast krāsainas lietas un 100% ZINĀT, ka jaunas drēbes derēs visa Jūsu drēbju skapja saturam, tad Jums jāspēj saprast un atšķirt temperatūras. Un nedomāt, ka saprotat, saucot par siltu to, kas ir patīkams un par aukstu – tos, kas nepatīk vai gluži pretēji, atkarībā no garastāvokļa un cikla dienas. Šīs zināšanas ietaupīs kaudzi laika un naudas! Un nervus. Bet atkal- tas nav par krāsu tipu. Tas ir par pašu krāsu.

Es pati valkāju visas krāsas. Gan silts, gan auksts. Gan tumšs, gan spilgts. Gan gaišas, gan pelēkbrūni-tumši sarkanas.

Jo es protu viņas sakombinēt!! Tāpēc, kā es zinu, kāda veida apģērbs “šēž” un manas figūras, un varu to apvienot ar jebkādiem aksesuāriem. Un es varu apvienot visas pasaules krāsas. Un es to varu iemācīt!

Maniem klientiem ir lieliskas garderobes. Ne tāpēc, ka viņi zina savu krāsu tipu.

Bet tāpēc, ka viņi prot izvēlēties un apvienot sev piemērotas lietas pēc formas, stila un dzīvesveida.

Krāsu tips šeit, meitenes, Jums nepalīdzēs.


Jā, nenoliedzami krāsa un seja mijiedarbojas.

Man ir auksta āda, bet kaut kā nevienam nemetas slikta dūša, kad valkāju siltu haki, sarkanu vai silti bēšu krāsu?

Un, kad es "saplūstu" ar šo smilšu krāsu, es vienkārši paņemu spilgtāku lūpu krāsu vai uzkrāsoju tumšākas acis. Un es esmu stilīgākā un skaistākā! Miljons komplimentu, un visi arī tā vēlas.

Un, ja esmu nogurusi, pamodusies ar "saburzītu" seju, es nevalkāju tuvu pie sejas tumšu vai melnu krāsu. Lai nepievienotu sev 15 gadus tā jau šajā neveiklajā dienā. Es valkāju gaišu, un skats kļūst svaigs. Un šeit ATKAL nav nekādas nozīmes krāsu tipam.

Ja nedomājat ar līdzi, ja neizmantojat zināšanas un galvu, ja neesat elastīgs un visus ieteikumus uztverat burtiski, tad ļoti drīz Jūs varat sajukt prātā un palikt bez labas garderobes, bet ar labu un regulāru krāsu tipoloģijas histēriju.


No mana skatu punkta daudz ērtāk ir spēt kaut ko apvienot ar jebko citu un dzīvot laimīgi, viegli, pārliecinoši un ar prieku PIEŅET IZVĒLI, nekā klausīties pietiekami daudz SUBJEKTĪVU aizliegumu no cilvēkiem, kuri šo metodi pat nepārzin.


Laba gaume, personīgais stils un imidžs NAV saistīts ar krāsu tipu, lūdzu, saprotiet to. Un uzreiz kļūs vieglāk un jautrāk dzīvot! Esiet modernas un stilīgas meitenes! Mēs dzīvojam 21. gadsimtā.

Iemācieties izvēlēties apģērbu atbilstoši savai figūrai, stilīgi apvienot lietas un aksesuārus, jaukt faktūras, pareizi apvienot printus, izmantot aksesuārus, pielāgot modi tādā mērā, kā PERSONĪGI Jums ir ērti un nepieciešams, atšķiriet mūsdienīgus modeļus no apģērba vecmāmiņas stilā. Tas ir tas, kas palīdzēs Jums izveidot savu sapņu imidža ārējo veidolu!


Izlasiet šo rakstu vismaz divas reizes. Un nosūtiet to savai draudzenei!

Arī viņai par to jāzin! 😉

Comments


bottom of page