top of page

Parunājam par Pantone izvēlēto 2023.gada krāsu?

Es neesmu "gada krāsu" cienītāja- kā tendeces un trenda, bet nebūtu godīgi nepiekrist, ka tieši pateicoties šīm tendencēm- bailīgajiem katru gadu ir iespēja spert mazu soli ārpus sev ierasto krāsu komforta zonas. Un, protams, šīs krāsas var turpināt dzīvot Jūsu garderobē vēl daudzus gadus pēc to zvaigžņu stundas, JO…. JO jebkura krāsa ar kuru Jums ir komfortabli, kura Jums patīk un kura Jums patīk kā Jums izskatās var dzīvot Jūsu garderobē!!!


Drosmīga, bezbailīga, bagātīga un pulsējoša krāsa.

Viva Magenta ir Pantone izvēlēta kā 2023. gada krāsa.

Krāsa, kuras mērķis ir būt laimīgāka un optimistiskāka 2023. gada simbolam.

Iedvesma ir košenela vabole, ko plaši izmanto, lai radītu krāsvielas apģērbam, pārtikai un skaistumkopšanas produktiem.


Vārds "viva" ir atvasināts no latīņu vārda "vivus", kas nozīmē "dzīvs" vai "dzīve". Termins “magenta” attiecas uz īpašu sārti violetu nokrāsu, kas bieži tiek saistīta ar enerģiju, radošumu un drosmi. Nosaukums “viva magenta” kopā norāda uz dzīvīgu, košu sārti purpursarkanu nokrāsu, kas ir lieliski piemērots, lai jebkuram stilam, dizainam un imidžam pievienotu spilgtu krāsu.

Mēs jau zinājām, ka nākotne ir sarkana, vai ne? Tāpēc bija interesanti redzēt, ka uzņēmums, kas katru gadu diktē gada krāsu, arī izvēlas šo ceļu. Pamatojums tam bija meklēt dabā atsvaidzinājumu digitālajai un tehnoloģiskajai pasaulei, kurā dzīvojam.


Patiesība ir tāda, ka sarkanā krāsa ir spēcīga un elektrizējoša krāsa, kas izceļas. Apvienojumā ar citiem rozīgiem toņiem, kas rada šo košo fuksīna toni, 2023. gada krāsa, pēc Pantone domām, ir “tīrs prieks, kas rosina eksperimentēt un neierobežo pašizpausmi. Drosmīga krāsa, humora pilna un spēj sadraudzēties ne tikai ar visām citām krāsām, bet arī stiliem un gaumēm, tekstūrām un faktūrām”.

Un, ja Pantone iesaka mums izmēģināt un izklaidēties ar Viva Magenta šogad, kā gan uzzināt, kā izmantot 2023. gada krāsu radošās un drosmīgās kombinācijās?

Protams, ka doties šajā piedzīvojumā kopā ar Imidža Klasi!!

Ejam!


1. Ar sarkanu


Tā kā Viva Magenta ir cēlusies no sarkanās krāsas, nekas nav godīgāks kā sākt ar ģimenes atkalapvienošanos. Tāpēc kombinējiet 2023. gada krāsu ar sarkano krāsu, neatkarīgi no tā, vai tas ir karstākais no košajiem sarkanajiem vai klusināts bordo. Rezultātā iegūsi iespaidīgu izskatu, kas vienlaikus ir īpaši harmonisks un elegants.


2. Ar rozā


Krāsa, kas pēdējo divu gadu laikā ir ieguvusi lielu nozīmi modē, rozā ir kļuvusi par nevainojamu sastāvdaļu daudzās garderobēs un neplāno atstāt uzmanības centru 2023. gadā, jo īpaši saistībā ar Bārbijas filmas iznākšanu, kas paredzēta jūlijā. Labākā daļa? Rozā toņi ir arī lieliski klātesoši Viva Magenta, tas ir, tie lieliski papildina viens otru īpaši jautrā kombinācijā.

Foršākais maisījums ir tieši apvienot 2023. gada krāsu ar košu rozā, taču varat izmēģināt citus rozā toņus, kas Jums patīk un iegūt interesantu kombināciju starp jautri un aristokrātiski.


3. Ar violetu


Nedaudz paaugstinot kontrasta līmeni, purpursarkanas + spilgtas violetās krāsas sajaukums ir lieliska alternatīva, lai sāktu uzdrīkstēties iekļaut vairāk krāsas savā izskatā vieglā un nekļūdīgā veidā. Tas tāpēc, ka abas krāsas ir līdzīgas – kaimiņi hromatiskajā aplī. Tā ir tehniska detaļa, kas garantē līdzsvarotu krāsainu izskatu. (Starpcitu- to visu mūsu audzēknes jau zin, jo visus šos trikus viņas apgūst pie mums kursos!!) No ceriņiem līdz labi nogatavinātām vīnogām – kombināciju iespējas ir bezgalīgas un katrs var atrast savai gaumei atbilstošu.


4. Ar dzeltenu


Ir pienācis laiks tiem, kam patīk labs color block! Apvienojiet Viva Magenta ar jautru un saulaini dzeltenu, spēlējoties ar kontrastiem, lai radītu dzīvespriecīgu izskatu un izceltu savu personību. Šis ir viens no drosmīgākajiem maisījumiem, kas sniedzas daudz tālāk par ierastajām kombinācijām, lai atdzīvinātu jebkuru pelēko dienu – neatkarīgi no tā, vai tā ir klimatiskā vai metaforiskā. Izmēģiniet to, un es esmu pārliecināta, ka Jūs sastapsieties ar savu smaidošo atspulgu spogulī.


5. Ar zaļu


Vēl viens 2022. gada varonis, īpaši apvienojumā ar rozā, zaļais bija redzams visur- no ielām līdz veikaliem un pat pretrunīgi vērtētās tendencēs.

Un, ja esat jau pieradis redzēt, lietot un mīlēt zaļās un rozā krāsas sajaukumu, padoms ir atjaunināt šo kombināciju ar 2023. gada krāsu. Rezultātā iegūsiet dramatiskāku un dziļāku tēlu, lai izskatītos gaumīgi un stilīgi jebkurā situācijā.


6. Ar oranžo


Dzīvespriecīgā un siltā oranžā krāsa ir ideāli piemērota, lai padarītu Viva Magenta vēl elektrizējošāku un ietekmīgāku. Tā kā abu sastāvā ir sarkanā krāsa, tad krāsas ļoti labi runā vienā valodā, veidojot tēlu, neatkarīgi no tā, vai tas ir neitrālāks vai īpaši krāsains.


7. Ar zilu


Šis, iespējams, ir visdrosmīgākais sajaukums mūsu sarakstā, jo rozā un zilā krāsa bieži netiek nēsātas kopā. Gada krāsas temperatūrā mēs skaidri redzam, ka “glāze ir puspilna”, šī ir lieliska iespēja mainīt ierasto un vēl vairāk paplašināt savas miksēšanas iespējas ģērbjoties.

Ir vērts atzīmēt, ka Viva Magenta ir vēss apakštonis, kas lieliski piemērots apvienošanai ar zilo. Ja mēs sākam no 2023. gada fuksīna pamatkrāsas- sarkanās, mēs iegūstam nekļūdīgu pamatkrāsu kombināciju.

Īsumā: visi ceļi norāda uz šī savienojuma skaistumu un harmoniju!

Gan radošs, gan aristokrātisks izskats ir garantēts!


Vēl nedaudz iedvesmas:


Tas arī viss, ceru, ka Jums patika iepazīties ar gada krāsu un jau redzēt praktiskus padomus, kā to izmantot.


Visi attēli atrasti Pinterest.


Imidža Klase

Comments


bottom of page