top of page

Modīgai būt nav modīgi?

Ar šo rakstu es sāku piezīmju ciklu par modi un bāzes garderobi (kura visus tik ļoti šobrīd interesē un uzrunā).

Šajā daļā mēs runāsim par modi, atrisināsim tās jauno statusu un vietu mūsu garderobē.

Es ceru, ka jums tas patiks!

Pirms mēs runājam par modi, es vēlos jums atgādināt pamatus, lai būtu kārtība galvā, un līdz ar to arī skapī.

Mēs varam droši sadalīt visas lietas:


Novecojušas lietas (tā vairs nenēsā)

Novecošana ir neizbēgama dzīves sastāvdaļa. Tas attiecas arī uz lietām. Pirmais iPhone vairs netiek izmantots. Un, ja kāds to dara, tad tā ir daļa no viņa personīgā stila, vērtībām un uzskatiem, ja mēs runājam par normāliem ienākumiem. Vai arī tā ir tikai objektīva materiālā realitāte, kad jauniem produktiem nav laika un vietas, galvenais, lai telefons zvanītu (ar drēbēm - ja vien nav jāstaigā kailam un ir silti). Bet mēs visi varam pamanīt šo lietu "no tiem laikiem", un lielākā daļa no mums saprot, ka tā ir pagātnes lieta. Ar apģērbu tāpat - vai nu personai ir šāds "retro tipa" stils, vai arī nav iespēju iegādāties jaunu. Tikai bez sprieduma, lūdzu. Tas nav ne labi, ne slikti. Vienkārši fakts.Mūžīga bāze (atbilstoša, moderna)

Lietas, ierīces, mājas, interjeru utt. var radīt "neitrālas". Jo mierīgāks ir viņu dizains, jo ilgāk tie izskatās atbilstoši laikmetam un laikam. Un, ja mēs runājam par mūsdienu bāzes tendenci, tad tā jau ir "izkopta" un vizuāli izveidojusies tik lielā mērā, ka ar 100% trāpījumu ir iespējams pateikt, kuru lietu var valkāt tās atbilstības ziņā vēl 10-20 gadus, bet kuru tikai gadu. To ir viegli iemācīties atpazīt un pēc tam tikai trenēt aci. Un ieejot veikalā Jūs uzreiz atšķirsiet šīs lietas no pārējām. Ņemot vērā globālo tendenci uz saprātīgu patēriņu un ētisku ražošanu, lēnu modi un pat ne- modi, kā arī ekonomisko krīzi, šīs lietas ir vairāk kā uz ilgstošu laiku, ja vien būs labas kvalitātes. Tuvākajā laikā nav vērts gaidīt bāzes garderobes lietu maiņu.
Modīga bāze

Šobrīd šī ir ļoti interesanta tēma…. Jo…..Mēs ņemam 2. punktu - mūžīgu bāzi - un sakām, ka šajā sezonā tas ir modē. Šī ir mode, kas mūs tagad gaida. Garas un praktiskas tendences, nekas vienreizējs. Valkāsim šosezon bāzes vestes, lai tās skaitās modē. Un pavasarī - platus džinsus. Ko tad mēs darīsim ar šīm modernajām lietām pēc tam? Nēsāsim tālāk. Jo tā ir bāze. Ar viņu nekas nenotiks. Nezaudēs aktualitāti! Vienkārši nākamajā sezonā būs modē valkāt džinsus ar džemperi, nevis jaku. Jautājums šobrīd ir jāuzstāda pilnīgi savādāk: nevis KAS ir modē, bet KĀ. Vai tas ir saprotams?


Modīga ne- bāze

Šī ir tik forša un plaša tēma, ka par to jārunā atsevišķi - es noteikti uzrakstīšu tuvākajā nākotnē garāk.Pirms runāt par modi un bāzes garderobi, jums ir jāsakārto lietas savā galvā.

Pirmā kārtības daļa ir šajā rakstā.

Šonedēļ Jūs gaida vēl divi raksti par šo tēmu, lai ieviestu Jūsu skaistajās galvās lielāku kārtību un saprašanu!

Comments


bottom of page