top of page

Londonas Modes nedēļas apskats


Turpinām ziņot par pasaules modes nedēļas notikumiem.

Šodien ir Londonas kārta.

Piecu dienu skates, simtiem ielu modes demonstrējumi - ir daudz ko redzēt un par ko runāt.

Lūk, dažas no spilgtākajām 2023. gada rudens kolekcijām.


SIMONE ROCHA

Simone Rocha 2023. gada modes skate Londonas modes nedēļā piedāvāja aizraujošu kolekciju, kas bija iedvesmota no īru pagānu ražas svētkiem. Kolekcija bija pārsteidzoša ar saviem detalizētajiem un elegantajiem modeļiem, kas saturēja vēsturiskus un kultūras elementus.

Kolekcijas iedvesmas avots bija atspoguļots zelta audumā un sarkanās lentes izmantojumā, kas simbolizēja tradicionālos rituālus pret nelaimi. Tas radīja izcilu atmosfēru, kas bija saistīta ar senām īru tradīcijām.


Kolekcijas dizainā varēja redzēt bagātus un kvalitatīvus materiālus, kas atbilda kolekcijas vēsturiskajai un kultūras iedvesmai. Tika izmantoti arī jauninājumi, piemēram, rafijas pildītas tilla laternu kleitas, kas radīja burtisku pļaujas laika izjūtu.


Simone Rocha kolekcija atspoguļoja zīmola stilu ar tās detalizētiem un elegantiem modeļiem. Kolekcijā bija iespējams redzēt daudzas rokdarbu un roku darinājumu detaļas, kas saskanēja ar kolekcijas vēsturiskajām un kultūras iedvesmām.


Visbeidzot, Simone Rocha kolekcija 2023. gada modes skatījumā Londonas modes nedēļas ietvaros bija veiksmīgs piemērs tam, kā izmantot vēsturiskus un kultūras elementus kolekcijas dizainā. Tas radīja izcilu kolekciju, kas bija pievilcīga un interesanta, un noteikti atstāja iespaidu uz modi un dizainu.


JW ANDERSON

Jonathan Anderson, pazīstams ar savu inovatīvo pieeju un spēju apvienot dažādus stilus, šogad pārsteidza ar savu 2023.gada modes skati Londonas modes nedēļā. Viņš bija nolēmis pārskatīt savas iepriekšējās kolekcijas un to apvienot ar skotu horeogrāfa un dejotāja Maikla Klarka arhīviem.


Rezultāts bija uzkrītošs un vietām dīvains, bet neapšaubāmi interesants un pievilcīgs. Anderson izmantoja dažādus materiālus, tostarp trikotāžu, lai radītu faktūras un vizuālus efektus, kas pievērsa uzmanību skatītāju acīm.


Tiek atzīmēts, ka trikotāža bija viens no kolekcijas spilgtākajiem elementiem, kas izceļās ar savu kvalitāti un eleganci. Savukārt, vizuāli efekti, kas iegūti, apvienojot skotu horeogrāfa un dejotāja Maikla Klarka arhīvus ar Andersona iepriekšējo kolekciju, bija pārsteidzoši un radīja kaut ko jaunu un svaigu.


Kopumā Andersona 2023.gada modes skate bija ne tikai modes pasākums, bet arī mākslas darbs, kas spēja apvienot dažādas kultūras un stilus vienā kopējā vizuālajā stāstā. Tas ir labs piemērs tam, ka mode un māksla nav tikai par izskatu, bet arī par spēju izpausties un izteikt savu radošumu.


ERDEM

2023.gada februāra Londonas modes nedēļa bija pilna ar pārsteigumiem, bet viena no skatītāju favorītiem noteikti bija Erdem Moralıoğlu modes skate. Šoreiz viņš iedvesmojās no Viktorijas laikmeta pretrunīguma, radot apbrīnojamu faktūru sajaukumu, kas apvienoja daudzslāņainus apģērbus ar sarežģītiem piegriezumiem.


Erdem Moralıoğlu kolekcijas galvenie elementi bija dažādi ziedi un augļu motīvi, kas tika izmantoti gan uz drēbēm, gan aksesuāros. Daudzslāņaini apģērbi un sarežģīti piegriezumi radīja izteiksmīgu un skaistu efektu. Viņš arī izmantoja dažādus materiālus, tostarp maigu zīdu, kas uzlaboja kolekcijas faktūru un padarīja apģērbus vēl pievilcīgākus.


Interesants aspekts bija arī hipertrofēti cimdi ar volāniem pie bikšu kostīmiem, kas radīja neaizmirstamu iespaidu. Tāpat kā visās Erdem Moralıoğlu kolekcijās, arī šoreiz bija iespējams ieraudzīt viņa aizraušanos ar detalizētu mežģīni un izšuvumiem, kuri rotāja dažādas drēbes un aksesuārus.


Kopumā, Erdem Moralıoğlu 2023.gada modes skate bija veiksmīgs un nes kaut ko jaunu un atšķirīgu no ierastās modes. Viņš veiksmīgi saplūdina vēsturiskas ietekmes ar mūsdienīgu un inovatīvu pieeju, kas ir kļuvis par viņa zīmola vizītkarti. Lai gan šī kolekcija nav paredzēta ikdienas nēsāšanai, tā noteikti būs iedvesma daudziem citiem dizaineriem un modes entuziastiem.


NENSI DOJAKA

Šī gada modes tendences liecina, ka cilvēki vēlas atgriezties pie minimalisma un vienkāršības, vienlaikus saglabājot interesi par seksīgu un izteiksmīgu stilu. Nensi Dojaka ir viena no dizainerēm, kas var apvienot abas šīs tendences, radot elegantus un stilīgus tērpus. Viņas kolekcija, kas tika prezentēta Londonas modes nedēļā, bija piemērs tam, kā minimālisms un seksīgums var būt apvienoti.


Nensi Dojakas kolekcijas raksturo minimālistisks un vienkāršs stils, bet tajās ietverti arī atklāti un seksīgi elementi, piemēram, izgriezumi un atkailinājumi, kas piešķir tērpiem izteiksmīgu un pārliecinošu stilu. Viņas dizaina pieeja balstās uz kvalitatīvu materiālu izmantošanu un kvalitatīvu apdari, kas radīja augstvērtīgu produktu kolekciju.


Viena no šī gada modes tendencēm ir atgriešanās pie “boobies” stila, un Nensi Dojaka ir pareģojusi, ka šis stils atkal kļūs populārs. Šī tendence ir atspoguļota arī viņas kolekcijā, kur izgriezumi un atkailinājumi lielā mērā fokusējas uz krūtīm.


Nensi Dojaka ir viena no veiksmīgākajiem modes dizaineriem, kas spēj atbilstoši interpretēt šī gada modes tendences un radīt tērpus, kas apvieno minimālismu un seksīgumu.


MOLLY GODDARD

Molly Goddard ir pazīstama ar savu izteiksmīgo, nedaudz retro stilu, un šī kolekcija noteikti nebija izņēmums.


Manuprāt, viens no izcilākajiem aspektiem šajā kolekcijā bija faktūru un apdruku kombinācija. Molly Goddard ir lielisks piemērs tam, kā veidot harmoniskas un izteiksmīgas apģērbu komplektācijas, izmantojot dažādus materiālus un apdrukas, piemēram, kontrastējošas svītras un daudzkrāsainus leoparda rakstus. Viņa arī radoši izmantoja volānus un daudz adījumu, kas ir raksturīgi šim modes namam.


Man personīgi ļoti patika arī džinsu izmantošana, kas tika valkāti zem tilla kleitām. Tas radīja patiešām interesantu un unikālu izskatu, kas noteikti piesaistīja uzmanību. Gadījumiem, kad vēl neesi izlēmusi, vai šodien esi princese vai pašpuika.


Kopumā šī kolekcija bija ļoti labi pārdomāta un radoša. Tā bija izteiksmīga, bet vienlaikus arī pievilcīga un nēsājama ikdienā. Ja Jums patīk retro stils, un vēlaties veidot savu garderobi, kas atspoguļo šo Jūsu personības šķautni un stilu, Molly Goddard noteikti ir vērts apskatīt.


Christopher Kane kolekcija ir piepildīta ar sievišķību un seksualitāti, kas ir bieži sastopami motīvi modes nozarē. Tomēr, šajā kolekcijā, tie ir izmantoti ar mērķi radīt oriģinālu un modernu dizainu. Kolekcijas galvenie vadmotīvi ir atspoguļoti ar maigiem ziediem uz pelēka, asfaltu atgādinoša fona, kas sniedz vieglu un gaisīgu atmosfēru.


Viena no interesantajām tendencēm kolekcijā ir asimetrija un izmainītas proporcijas. Īpaši tas ir redzams kreklos, kas izgatavoti no vairākām dažādām audumu kombinācijām un asimetriskām formām, kas radīja neparastu un inovatīvu izskatu.


Turklāt, kolekcijā ir izmantoti dzīvnieku apdrukas, kas veidotas ar mākslīgā intelekta palīdzību. Šīs apdrukas sniedz modernu un futūristisku noskaņu kolekcijai. Tā atspoguļo modi, kas ir atvērta jaunām tehnoloģijām un inovācijām.


Kolekcija arī piedāvā daudzveidību ar dažādiem tekstilu un audumu kombinācijām, kas piešķir kolekcijai interesantu un daudzveidīgu izskatu. Piemēram, auduma materiāli ir izmantoti gan spilgtās krāsās, gan neitrālās krāsās, kas sniedz daudz iespēju kombinācijām un stila izvēlei.


Visbeidzot, kolekcija nodrošina arī elegances un sievišķīgas detaļas, piemēram, izšuvumos un aplikācijās. Šie mazie, bet nozīmīgie akcenti uzlabo kolekcijas kvalitāti un dizainu.


Kopumā, Christopher Kane 2023. gada kolekcija ir oriģināla, mūsdienīga un veiksmīga. Kolekcija izceļas ar interesantiem un inovatīviem dizaina risinājumiem, daudzveidīgiem tekstilu un audumu kombinācijām un pievērš uzmanību detaļām. Kolekcija ir veiksmīgi radījusi savu oriģinālo stilu, kas ir atšķiras no citām kolekcijām un atstāj ilgstošu iespaidu uz modes nozarei.


DAVID KOMA

David Koma savā 2023.gada modes skatē uz Londonas modes nedēļas skatītāju priekam piedāvāja krāsainu kolekciju, kas balstījās uz vakartērpiem. Viņš izmantoja gan tradicionāli klasiskos griezumus, gan mūsdienīgus materiālus, piemēram, lakota ādu un motociklistu jakas, lai radītu spilgtas un pārsteidzošas tērpu kombinācijas.


Kolekcijā dominēja sarkanā krāsa, kas radīja spilgtu un aizraujošu kontrastu ar citām krāsām, piemēram, balto, melno un zilo. Viņš izmantoja arī dažādas audumu struktūras, lai radītu interesantas tekstūras virsdrēbes.


Lai gan kolekcija balstījās uz vakartērpiem, Koma spēja radīt modernas detaļas, piemēram, atkailinātus plecus un asus griezumus, kas padarīja tērpus spēcīgus un dinamiskus. Glamūrs, spīdums un pilnīgi jauns skatu punkts uz Marlen Ditrih.


Savā kolekcijā Koma pievērsās arī detalizētam grimam un manikīram, izmantojot spilgtas un košas krāsas, lai radītu košus un pārsteidzošus tēlus.


Kopumā, David Koma 2023.gada modes skatē uz Londonas modes nedēļas piedāvāja spilgtu un dinamisku kolekciju, kas apvienoja klasiskos griezumus ar moderniem materiāliem un detaļām. Viņa kolekcija radīja iespaidu ar krāsu un virsmu kombinācijām, kas padarīja to interesantu skatītāja acij.


RICHARD QUINN

Richard Quinn ir viens no Londonas modes nedēļas izcilākajiem dalībniekiem, un 2023. gada februārī viņš neizmuka no uzmanības ar savu jauno kolekciju. Kā zināms, dizainers ir slavens ar savu mīlestību pret ziediem un audumiem, un šogad tas bija īpaši redzams viņa jaunajā kolekcijā.

Kolekcijas skatuve bija rotāta ar zaļumiem un ziedu dekoru, kas radīja sievišķīgu un greznu atmosfēru. Modeles rokās bija ziedu pušķi, un audumu faktūras bija detalizētas un piesātinātas, kas lika izcelties krāsainām ziedu izdrukām uz tām.


Dizainers, acīmredzot, atsauca atmiņā Chanel un Dior 80. gadu daiļradi, un tāpat kā šie modes giganti, viņš radīja eleganti greznu, taču funkcionalu kolekciju. Kolekcijā varēja redzēt dažādas kleitas, svārkus, bikses un augstpapēžu kurpes, kas visi iekļāvās kolekcijas tēmā.


Kolekcija noslēdzās ar līgavu defilē, kas bija vēl viena norāde uz Karl Lagerfeld ģenialitāti. Tas radīja emocionālu noskaņojumu skatītājos un noteikti bija skaists veids, kā noslēgt šo fantastisko skati.


Kopumā, Richard Quinn 2023. gada kolekcija bija lielisks piemērs viņa dizaina prasmes un mākslinieciskās izpratnes apvienošanai. Viņa spēja izmantot dabas elementus un padarīt tos par dizaina sastāvdaļām ir viena no viņa izcilības pazīmēm. Viņa kolekcija neapšaubāmi bija viena no skatītāju mīļākajām un neparasti skaista skatīt.


BURBERRY

Daniel Lee, kas ir ievērojams ar savu stilu un radošumu, pārsteidza Burberry fanus. Viņa pirmā kolekcija Burberry bija savdabīga un novatoriska, izmantojot vēsturiskos Burberry elementus un pielāgojot tos jaunākām tendencēm.


Lee izmantoja rūtojumus, kas ir atpazīstams Burberry zīmols, bet izmantoja tos daudzveidīgāk un atsvaidzināja tos ar spilgtām krāsām un moderniem siluetiem. Viņš arī pievērsa uzmanību Burberry vēsturei, izmantojot simboliskus elementus, piemēram, aizsargu apdrukas un klasiskus gabardīna audumus.


Līdzīgi kā savos iepriekšējos darbos Bottega Veneta, Lee izmantoja neierastus un modernus siluetus. Viņš apvienoja masīvus džemperus ar plūstošiem svārkiem, lai radītu pievilcīgu kontrastu. Viņš arī pievērsa uzmanību detaļām, izmantojot apjomīgus metāla aksesuārus un izmantojot zeltu un sudrabu, lai uzsvērtu Burberry zīmola elegances un prestiža izjūtu.


Tāpat kā citi jaunie modes dizaineri, kas strādā ar zīmoliem, kuru galvenie patērētāji ir Z paaudze, arī Lee pievērsa uzmanību šai auditorijai. Viņš izmantoja dzīvīgas krāsas un uzrakstus, lai pievērstu uzmanību un iedvesmotu jauniešus.


Kritiķi ir bijuši iedvesmoti no šīs kolekcijas un uzslavējuši Daniel Lee par novatoriskumu un radošumu. Viņa pirmā Burberry kolekcija var būt tikai pirmais solis uz renesansi, kas gaida zīmolu, kas ir balstīts vesture un kam ir nopietnas saknes, bet vienlaikus arī ir piemērots jaunajai paaudzei.


IELU MODE

Londonas modes nedēļas ietvaros, bija pamanāma daudzveidība stila un modes izpausmēs. No mežģīnēm ar volāniem līdz striktiem uzvalkiem un provokatīviem tērpiem, bija ko redzēt katram garastāvoklim un gaumei.


Tomēr, galvenais uzmanības punkts bija uz ilgtspējīgiem un ilgmūžīgiem outfitiem. Tā kā cilvēki vēlas izmantot un pārvērst vecās lietas jaunās, ilgtspējīga mode kļūst par būtisku tendenci. Šajā gadījumā, ilgtspējīgi tērpi ne tikai izskatās labi, bet arī sniedz vēlmi būt atbildīgiem pret vidi.


Vienlaikus ar ilgtspējīgām tendencēm, Londonas modes nedēļas ietvaros bija novērojama arī modernās un dzīvē pielietojamās tendences. Modīgus tērpus varēja redzēt gan uz skatuves, gan ielās. Tērpi bija funkcionāli, ērti, bet vienlaikus modīgi un saskaņoti ar aktuālajām tendencēm.


Visbeidzot, nevar noliegt, ka bija arī izteikti provokatīvi tērpi. Lai gan tie nav piemēroti ikdienas lietošanai, tie ir svarīgi modes industrijas attīstībai un progresam. Tiem ir izteikta vēstījuma un politiskā nozīme, kas sniedz iespēju runāt par svarīgām tēmām.


Kopumā, Londonas modes nedēļa 2023.gadā piedāvāja daudzveidību un iespējas visām gaumēm un garastāvokļiem.


Tātad, kādas ir pašreizējās tendences? Gandrīz viss tas pats šajā jomā.


· Žaketes un bikšu/uzvalka kostīmi

· Monohroms

· Zemā jostas vieta un 2000. gadu noskaņa

· Maxi garumi

· Platas bikses

· Daudz džinsa


Ar mīlestību,


Ieva

Comments


bottom of page