top of page

Kā radās mana "garderobes matemātika"

Aizvakar Jums skolas IG kontā bija iespēja mums uzdot jebkuru jautājumu un visai bieži lasījām jautājumu:

“Kas ir garderobes matemātika?”


Tāpēc šodien es gribu izstāstīt kā radās šī mana “garderobes matemātikas” formula.


Tas notika pirms vairākiem gadiem, kad es tikai sāku savu tērpu mākslinieka karjeru un strādāju par tērpu tehnisko mākslinieku- man bija cieši jāstrādā ar dažādiem māksliniekiem un, man bija ļoti aktīva sociālā dzīve. Turklāt es skaidri zināju, ka vēlos kāpt pa karjeras kāpnēm, tāpēc manam izskatam manā imidžā bija ļoti liela nozīme.

Atceros kā vienu reizi ienākot kabinetā nepaspēju aizvērt durvis, kad tērpu māksliniece, ar kuru tajā brīdī strādāju, pateica: ”Oo, Tev jauns manikīrs”! Tad es sapratu, ka tieku skanēta visu laiku un katrs sīkums ir svarīgs!


Tātad- tas bija posms, kad manā garderobe bija daudz apģērba, es nepievērsu uzmanību ne tā daudzumam, ne tam kā es to izvēlos. Man patika no rīta pamosties, saprast kā es jūtos un kādu laiku pavadīt pucējoties pie spoguļa (ļoti ilgu laiku!!!!). Man patika brīvo laiku pavadīt iepērkoties un pielaikojot apģērbu.

Bet tad nāca mans pirmais piedāvājums strādāt ārvalstīs kā tērpu māksliniekam un man tur bija plānots pavadīt 3 mēnešus!!!!!! Es sapratu, ka es uz turieni došos ar mikro autobusu un vedīšu visu savu garderobi līdzi, jo 3 mēneši!!!! 3 mēneši!!! 3 mēneši!!!! Tās ir 90 dienas!!!! Tie ir dažādi pasākumi, izrāžu apmeklējumi, oficiālas pieņemšanas un vakariņas un ikdienas apģērbs! Kā es varu paņemt līdzi apģērbu trīs mēnešiem, turklāt izskatīties atbilstoši savai profesijai un atstāt vislabāko iespaidu!!!???

Man šķiet, ka es veselu mēnesi kravāju to vienu čemodānu.

No sākuma es saliku visu, ko es gribētu ņemt līdzi….. tad es sapratu, ka tie ir vismaz četri koferi un vīrs līdzjūtīgi noskatījās manā mini histērijā. Man, turklāt vēl bija jāņem līdzi skiču albums un arī daži audumi, dekorācijas….


Bet vienā brīdī es nolēmu, ka viss- pietiek mocīties! Ir jāņem talkā vecā, labā matemātika, jo matemātika ir pamatu pamats visam un tajā visā haosā, kurš bija salikts uz dīvāna noteikti ir atrodama un izveidojama kāda loģika!

Jā, tas prasīja pāris stundas mana laika un loģikas, bet es biju ļoti apmierināta ar rezultātu.

Es devos savā pirmajā braucienā, ja nemaldos, ar 23 apģērba gabaliem un atgriezos mājās neiegādājusies nevienu jaunu apģērba gabalu! Es atstāju lielisku, profesionālu iespaidu, turklāt katru dienu izskatījos labi. Biju atbilstoši ģērbusies visos pasākumos un pieņemšanās un saņēmu daudz komplimentu par savu personīgo stilu!


Kas mainījās manā dzīvē pēc šī brauciena?

- Es sapratu, cik ērti un patīkami ir no rīta vienkārši pieiet pie skapja un nedomājot izvēlēties apģērbu- viss ar visu saskan! Es varēju no rīta ilgāk laiskoties ar kafiju un kruasānu uz balkona, izbaudot savu jauno dzīves vietu.

- Kādreiz es mēdzu uz darbu nest līdzi lielo šopera somu ar apģērbu vakara pasākumam. Tur es sapratu, ka iemetot somiņā vienu detaļu- es varu visu savu dienas izskatu nomainīt uz vakarā ieplānotā pasākuma tematiku.

- Laiku, ko es ieekonomēju staigājot pa veikaliem jaunā pilsētā es izmantoju, lai iepazītos ar pašu pilsētu un cilvēkiem. Izbaudītu pilsētas atmosfēru.


- Es sapratu cik ērti un parocīgi ir ceļot ar vienu koferi. Agrāk es ar šāda izmēra koferi devos uz trīs dienu konferencēm.

- Atgriežoties “garderobes matemātika” kļuva arī par manas ikdienas sastāvdaļu un es novērtēju visas priekšrocības arī ikdienā.

- Un jā, piemēram, ceļojot uz Miami uz 3 nedēļām- es devos ceļojumā ar rokas bagāžas izmēra čemodānu un šopperi. Uz ko robežsardze reaģēja ar ļooooooti daudz jautājumiem :D laikam bija nolēmuši, ka es no kaut kā mūku un grasos palikt ASV uz visiem laikiem :D

- Laikapstākļu maiņa ceļojuma laikā mani vairs nebiedē, es jūtos gatava visam (par to gan ir atsevišķs stāts)

- Mana garderobe ar katru gadu sarūk, bet katra lieta tajā ir mīļa un rezultatīva!

- “Garderobes matemātika” man ir devusi papildus pārliecību par sevi.


Tiekamies mūsu kursā "105 pārmaiņu dienas" - es ar prieku arī Jums iemācīšu visus knifus! ;)


Comments


bottom of page