top of page

KĀ RŪPĒTIES PAR ĀDAS IZSTRĀDĀJUMIEMPaildziniet ādas izstrādājumu kalpošanas laiku, izmantojot mūsu kopšanas “rokasgrāmatu”.

Ādas ražošana ir ļoti resursietilpīga, tāpēc ir svarīgi rūpēties par ādas izstrādājumiem, lai tie būtu labā stāvoklī un paildzinātu to kalpošanas laiku.

Lai ādas apģērbi būtu tīri/svaigi

• Tīriet apģērbu pārbaudītā ķīmiskajā tīrītavā.

• Pārliecinieties, ka apģērbi, kuriem ir saskare ar kaut ko mitru, tiek regulāri tīrīti, piem. sviedri, lietus, alkohols utt.

• Neļaujiet priekšmetam kļūt pārāk netīram pirms tā tīrīšanas.

• Norādiet visus traipus vai iestāvējušos netīrumus ķīmiskajā tīrītavā (ir iespējams noņemt lielāko daļu traipu, kā arī smakas).

Piezīme: Nepareiza ādas kopšana/tīrīšana var izraisīt tās plaisāšanu un izžūšanu, apdares/krāsu izbalēšanu vai pārāk ātru nolietošanos.


Ādas izstrādājumu tīrīšana mājās

Skatiet sava apģērba kopšanas etiķeti, lai uzzinātu, no kāda veida ādas tas ir izgatavots, kāda apdare ir uzklāta un kā ražotājs iesaka to tīrīt. Ir dažādi tīrīšanas līdzekļu veidi dažādiem ādas veidiem, tāpēc, lūdzu, izmantojiet pareizo. Vienmēr veiciet tīrītāja pārbaudi neuzkrītošā vietā, pēc tam atstājiet uz dažām stundām, lai pārliecinātos, ka tie ir droši lietojami. Nelietojiet apavu krēmu uz ādas apģērba, pat ja tas ir paredzēts ādas apaviem.

Gluda āda (piemēram, Nappa)

• Regulāri noslaukiet putekļus vai tīriet ar mīkstu drāniņu vai suku un noslaukiet ar nedaudz mitru drānu.

• Laiku pa laikam var apstrādāt ar speciāliem ādas tīrīšanas līdzekļiem, stingri ievērojot ražotāja norādījumus. Nekad neizmantojiet pārmērīgu daudzumu.

• Nelielas pēdas var noņemt, maigi berzējot tās

ar mīkstu dzēšgumiju.

Lakāda

• Ja nepieciešams, notīriet ar mitru drānu un nedaudz mazgāšanas līdzekļa.

• Mirdzumu uzturiet ar lakādai piemērotu ādas tīrīšanas līdzekli.


Zamšāda un nubuka

• Regulāri tīriet priekšmetus ar mīkstu drāniņu un/vai mīkstu nubuka vai zamšādas birsti (vai vecu zobu suku), lai atjaunotu “izgulējumus” un noņemtu putekļus/netīrumus. Izmantojiet apļveida kustības un netīriet katru vietu pārāk daudz, jo tas sabojās virsmu.

• Iegulējušās svītras var noņemt, maigi berzējot ar zamšādas tīrīšanas bloku, cietas gumijas dzēšgumiju vai pieskaroties virsmai ar smalku smilšpapīru.

• Apsmidziniet jaunus/tīrus priekšmetus ar īpašu ādas aizsarglīdzekli, lai palīdzētu saglabāt to krāsu un izskatu. Pirms izsmidzināšanas noteikti atjaunojiet “izgulējumus”, izmantojot mīkstu suku.

• Nekad neizmantojiet pulēšanas līdzekli zamšādas vai nubuka ādai.

Ūdens izturība un atgrūšana

Ir pieejami daudzi “ādas aizsargi” vai “ādas hidroizolācijas” līdzekļi. Pirms lietošanas noteikti izlasiet etiķeti. Silikona vai akrila aerosolam jāsaglabā jūsu ādas izskats. Produkti uz tauku vai vaska bāzes ir vairāk aizsargājoši, taču nav ieteicami apģērbam, jo ​​tie var ietekmēt krāsu, ilgmūžību, spīdumu un smaržu.

Galvenais padoms: apstrāde padarīs ādas apģērbu izturīgu pret ūdens bojājumiem, bet tas nebūs pilnībā ūdensizturīgs, tāpēc nekad neiegremdējiet ādas apģērbu ūdenī. Ja jūsu apģērbs kļūst slapjš, uzlieciet to uz drēbju pakaramā un žāvējiet istabas temperatūrā, prom no saules gaismas un tiešiem siltuma avotiem. Ja āda bija rūpīgi izmirkusi, pēc žāvēšanas uzklājiet ādas kondicionieri.

Traipu noņemšana

Vienmēr noslaukiet visus traipus pēc iespējas ātrāk, lai noņemtu lielāko netīrumu daļu, un pēc tam noņemiet traipu dažu stundu laikā, lai tas nesacietētu. Izpildiet norādījumus uz traipu tīrīšanas līdzekļa.


Eļļaini traipi, piem. uz jaku apkaklēm un polsterētiem galvas balstiem.

Uzklājiet uz traipa labu talka pulvera slāni un pēc tam atstājiet to uz nakti, lai tas uzsūktos. Notīriet pulveri. Ja traips paliek, atkārtojiet šo procesu un pēc tam izmantojiet piemērotu ādas tīrīšanas līdzekli.

Tinte: uzklājiet traipu tīrīšanas līdzekli virs tintes traipa, līdz tas ir pilnībā pārklāts. Pēc tam izmantojiet mīkstu drāniņu un atbilstošu ādas tīrīšanas līdzekli, lai noslaucītu traipu.


Košļājamā gumija

1. metode: mīkstiniet gumiju, maigi karsējot to ar fēnu, pēc tam uzmanīgi nokasiet pēc iespējas vairāk gumijas ar neasu plakanu malu, piem. plastmasas skrāpi vai sviesta nazi. Pēc tam vēlreiz uzsildiet atlikušās gumijas atliekas ar matu žāvētāju un berziet ar mīkstu, sausu drānu, līdz tas izveidojas bumbiņā un atdalās. Izmantojiet ādas tīrīšanas līdzekli un kondicionieri, lai mitrinātu ādu pēc termiskās apstrādes.

2. metode: ja gumija atrodas uz neliela priekšmeta, ievietojiet to maisiņā saldētavā apmēram stundu. Pēc tam vajadzētu būt iespējai nokasīt sacietējušo gumiju ar neasu plakanu malu, piem. plastmasas skrāpi vai sviesta nazi. Ja tas ir lielāks priekšmets, uz kura ir gumija – ievietojiet ledus kubiņu noslēgtā plastmasas maisiņā (lai ūdens nenokļūtu uz ādas) un uzlieciet to uz gumijas, lai tā sacietētu, pēc tam noņemiet. Ja nepieciešams, izmantojiet ādas tīrīšanas līdzekli un kondicionieri, lai mitrinātu ādu.


Ādas remonts

• Ja jūsu ādas izstrādājums ir saplēsts, iespējams, to būs iespējams salabot. Ādas remonta komplekti ir iegādājami arī onlaina veikalos.

• Ādas šuves vislabāk var salabot ar roku fiksējošo dūrienu vai rūpniecisko šujmašīnu. Profesionālam ādas šuvējam vai labam kurpniekam jāspēj palīdzēt.

• Skrāpējumu pēdas bieži var noslēpt ar apavu krēmu, ādas krāsu vai permanento marķieri. Vispirms izmēģiniet uz neliela ādas laukuma neredzamā vietā.

“grumbu” un locījumu pēdu noņemšana no ādas apģērba

Novērsiet kroku veidošanos, glabājot apģērbu uz drēbju pakaramā. Ja ir lielas grumbas/krokas, nogādājiet apģērbu profesionālam ādas šuvējam vai labotājam. Alternatīva, iestatiet apģērbu gludekli uz zemāko iestatījumu, novietojiet ādu zem auduma un ātri izgludiniet to (vispirms noteikti veiciet pārbaudi).

Ādas uzglabāšana

• Uzglabāt vēsā, sausā, labi vēdināmā vietā. Tam jābūt aizsargātam no karstuma, tiešiem saules stariem un ķīmiskām vielām.

• Ja jūsu apģērbs ir jāapklāj – neglabājiet to plastmasā, jo tas var izraisīt ādas izžūšanu – izmantojiet dabīgu elpojošu šķiedru, piemēram, kokvilnu.

• Sezonas beigās noliekot tālāk nost ādas priekšmetus, piemēram, somas un apavus, tie ir jānotīra, pēc tam uzmanīgi jāpiepilda ar skābi nesaturošu papīru un jāietin tajā. Speciālus apavu ielikņus (parasti koka) var izmantot apavos, ja jums tādi ir. Glabājiet tos kartona kastēs.

Mākslīgās ādas kopšana

Mākslīgā āda parasti ir jānoslauka ar mitru ziepjūdeni, lai tā būtu tīra. Ja jums ir apģērbs, kas izgatavots no mākslīgās ādas, kopšanas instrukcijas būs norādītas uz apģērba kopšanas etiķetes.

Tomēr izmidzināmais aizsargātājs pret traipiem ir labs veids, kā aizsargāt mākslīgo ādu no netīrumiem.

Ja mākslīgā āda kļūst netīra, ādas tīrītājam ir jānoņem netīrumi, taču noteikti veiciet pārbaudi, lai pārbaudītu, vai tīrīšanas līdzeklis ir piemērots lietošanai jūsu izstrādājumā. Ja tīrāt mākslīgo ādu, pēc tam uzklājiet kondicionieri, lai tā nesažūtu.

Comments


bottom of page