top of page

Ar ko nodarbojas stilisti?

Tātad es Jums solīju rakstu par tēmu “Kāpēc stilists Tev nepalīdzēs”!

Šim rakstam arī vajadzētu būt divās atsevišķās daļās, bet tā kā ir svētku nedēļa un es vēlos veltīt laiku ģimenei, tad pacentīšos īsi un kodolīgi ietilpināt divas daļas vienā rakstā.

Atcerieties, kā Pelevins teica: “pasaule dalīsies (es uzdrīkstos teikt, ka jau ir sadalījusies) patērētājos un satura veidotājos”. Viena no pieprasītākajām profesijām 2021. gadā būs ... Instagram Story Administrators! Jā jā... imidža veidotājs! ⠀

Stilists strādā ar imidža daļu. Dažādos veidos. ⠀

Īss pārskrējiens ar to, ko tad ietver stilista profesija:

* Visdaudzsološākais ir komerciāla kadra izveidošana. Miljards modes zīmolu un veikalu mūsdienu pasaulē NEVAR pārdot bez kvalitatīva satura, bez pārdodoša attēla. Kas to dara? Stilisti!

* Stila foto sesijas. Visbeidzot, cilvēki saprata, ka fotogrāfs nevar skaisti nofotografēt, ja apģērbs un attēls kopumā nav pārdomāts. Manierīga fotoatēla un foršu fotogrāfiju noteikums: fotosesija bez stilista 80% gadījumu ir nauda, ​​kas izmesta vējā. Tagad atcerēsimies, kur mēs esam ar jums pavadām visu dienu? Pareizi, mēs sēžam Instagram, kur visiem ir vajadzīgas skaistas fotogrāfijas. Katru dienu. Ne tikai apģērbu zīmoliem, bet BLOGERIEM. Un pat ne emuāru autori, bet visizplatītākie cilvēki. Bieži un regulāri fotografēties 21. gadsimtā ir norma!

* Personīgā iepirkšanās. Cilvēkiem nav laika iegādāties apģērbu sev un viņi nevēlas iemācīties apvienot lietas. Laiks = nauda. Nepiemērots izskats = garām palaistās iespējas un ieguvumi karjerā un personīgajā dzīvē. Tāpēc simtiem tūkstošu apzinīgu cilvēku ieguldītu savā izskatā. Un pareizi. Tas atmaksājas visās frontēs. Pasaule ir tāda. Piedod tam, saproti to, ievēro noteikumus un noķer savus panākumus.

* Imidža konsultants. Mācīt cilvēkiem labu gaumi ir loģiski to pašu iemeslu dēļ, skat. 3. punktu. Ne visi var atļauties pastāvīgu stilistu par algu. Un reizi par visām reizēm labas gaumes iegūšana un mācīšanās, kā sevi apģērbt, ir stilīgs un saprātīgs risinājums, kas pieejams daudziem.


Un tagad par to, ko es šobrīd redzu – ar ko nodarbojās stilisti un ko tas nozīmē Jums:

* Apģērbu pārdošana! Dažiem pārdošanas stilistiem ir vairāk algu procentu nekā dažu banku departamentu vadītājiem…. Tas nozīmē, ka stilists ir primāri ieinteresēts pārdot sevis pārstāvošo firmu apģērbu. Jūs dodaties kopā ar stilistu uz veikaliem iepirkties, bet viņš izvēlas drēbes tikai no tiem veikaliem, kuri viņam pēc tam par pārdoto summu piešķirs procentus!!!

* Paša izveidots apģērbu zīmols. Oi, jā- tā taču arī ir pārdošana. Šoreiz vēl piedevām arī sevis radītā apģērba- tātad nevis procenti, bet visa iepārdotā summa aiziet “stilistam”.

* Blogeri un Influenceri. Viņi raksta un rāda fotogrāfijās to, par ko viņiem maksā apģērbu brendi. Un no maniem iepriekšējiem rakstiem Jūs atceraties, ka brendu plauktos 80% apģērbu nav “jēgpilni” un iegādāšanās vērti- tie ir vai nu ļoti modīgi- un jau pēc gada, labākajā gadījumā, vai pēc mēneša izies no modes vai arī jau sen izgājuši no modes un brendiem ir jāizdomā kā no šīs produkcijas atbrīvoties!!!

Un es vēlreiz atkārtoju, ka profesionāļu ir ļoti maz. Uzticami, talantīgi, gatavi iegūldīties Jūsu zināšanās- izķerami un uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. ⠀


Pirmā lieta, ko daudzas meitenes prasa no stilista, ir viņu garderobes pārskatīšana. Daudzi cilvēki domā, ka tā ir tik maģiska manipulācija, pēc kuras kļūs skaidrs, kas jums der un kas ne, ko pirkt un kā apvienot. Un vissvarīgākais ir tas, ka pašreizējais drēbju skapis nekavējoties pārvērtīsies par konfekti, kas būs piepildītas ar gataviem un stilīgiem komplektiem, par kuriem jūs pat nezinājāt, kamēr stilists Jums neatvēra acis.


Un tagad, punkts pa punktam.

* Revīzijas laikā nav iespējams iemācīties apvienot lietas un aksesuārus. Kā arī sistemātiski saprast, kas jums der un kas ne.

Stilista uzdevums pārskatīšanas laikā ir filtrēt drēbju skapi un izņemt visu, kas neder, nav kārtībā vai nav modē. Ļoti bieži stilistam pēc sarunas ar Jums var arī tā īsti nebūt skaidrība, kāds ir Jūsu dzīvesveids, mērķis un garderobes uzdevums, jo to vislabāk zināt tikai JŪS!!!! Turklāt šie punkti var ļoti strauji izmainīties!

Jā, garderobes parskatīšanas procesā būs komentāri par lietām, taču attēls un globāla sistēma jūsu galvā neveidosies. Nav laika izskaidrot visus garderobes audita procesa smalkumus. Jūs, protams, kaut ko imācīsities un sapratīsit, bet vēl vairāk informācijas paies garām.

* Ne vienmēr ir reāli izveidot veselu kaudzi stilīgu komplektu, pamatojoties uz revīzijas rezultātiem. Un, ja viss ir izmetams? No kā mēs izgatavosim komplektus? Bum!!!


Manuprāt revīzija ar stilistu ir nepieciešama:

* kad nevēlaties pats kaut ko iemācīties un nolīgt stilistu katru reizi, kad kaut ko vēlaties iegādāties, kad mainās Jūsu dzīvesstils, mērķi, garderobes uzdevumi, Jūsu apkārtmēri. Tad viņam jāzina, kas notiek Jūsu garderobē. Lai vēlāk kvalitatīvi apkalpotu šo garderobi. Bet viņš Jums neko nemācīs. Pretējā gadījumā jūs nebūsiet patstāvīgais klients, visu sapratīsit, izdomāsiet un atstāsit šo stilistu bez darba. Un faktiski stilists šādos brīžos ir aizņemts ar klientu bāzes izveidošanu, lai no katra klienta saņemtu stabilus ienākumus. Tāpēc jums mācīt un paskaidrot viņam nav parocīgi, viņam vajag jūs (galu galā labā nozīmē) "piesaistīt" saviem pakalpojumiem un strādāt jūsu labā mūžīgi.

* kad Jūsu roka neceļas kaut ko izmest ārā, jo ir daudz lietu un viss bija dārgs, un Jums vajag nežēlīgu un bargu hara-kiri garderobei. Jo jūs pats vienkārši pārcilājat lietas no vienas vietas uz otru.

Citos gadījumos, kad vēlaties IEMĀCĪTIES, kā patstāvīgi iegādāties un apvienot stilīgi piemērotas lietas, un nevēlaties kļūt par pastāvīgu stilista klientu, jums ir nepieciešama APMĀCĪBA. Jāiet uz skolu! Mācieties vienreiz un uz visiem laikiem un dzīvojiet laimīgi harmonijā ar spoguli un maku!

Jūs varat nopirkt labu gaumi par, apmēram, vidējas luksus klases somas vai mēteļa cenu, garantējot rezultātu, ar nosacījumu, ka visi mājas darbi ir izpildīti un iesniegti pārbaudei :)


Uzdevums dzīvē nav sevis atrašana, bet gan sevis radīšana!!!! Iedvesmu un apzinātību Jums! Un, protams - reāla darbība! Tikai tā noved pie reāliem rezultātiem un pārmaiņām️.

Būšu priecīga Jūs 2021.gadā redzēt Imidža Klasē un palīdzēt Jums kļut par stilistu pašai sev!

Comments


bottom of page