top of page

6 IEPIRKŠANAS PARADUMI, KAS MAINĪS TAVA IMIDŽA FUNDAMENTU 2021. GADĀ

Mēs esam pieraduši jauno gadu sākt no nulles: zaudēt svaru, atrast jaunu darbu utt.

Neatkarīgi no tā, kā mēs kritizējām 2020. gadu, tas mums deva daudz jaunu iespēju: protams, tas nav par pandēmiju, slimībām un krīzi, bet gan par iekšēju analīzi, pārdomām un palēnināšanos. Mēs sapratām, ka dzīvojam nedomājot par nākotni, it kā nav svarīgi, kas notiek ar planētu 100 gadu laikā. Gadsimtu vēlāk māte daba joprojām mēģinās pārstrādāt plastmasu un atkritumus, ko mēs atstājām.

Modes industrijai šajā ekoloģiskajā grāvējā ir liela negatīva loma. Katrs no mums šogad var mainīt savus modes ieradumus, padarīt tos zaļākus, atbildīgākus un ētiskākus.


1. SKAPJU PĀRBAUDE KATRUS 3 MĒNEŠUS

Es iesaku jums sakārtot lietas kategorijās, novērtēt, ko no šī jūs vairs nevalkājat, kas ir pasliktinājies, kas jums nepatīk, kas joprojām var tikt saglabāts, kam ir jāpiešķirt otra dzīvība un kas jādod pārstrādei. Un pēc tam ANALIZĒJIET, kāpēc šī vai tā lieta izkrita no skapja, vai šis pirkums bija pamatots, vai labāk vairs neapmeklēt šo zīmolu. Kurus no pirkumiem tu valkāji vairāk nekā 3 reizes un kurus tikai vienu reizi? Vai nekad? Kāpēc? Es jums apliecinu, ka atbildes jūs pārsteigs! Tajā pašā laikā jūs kļūsiet apzinīgāks pret jauniem pirkumiem.


2. IEVIEST KĀRTĪBU UN NOLIKT LIETAS REDZAMĀ VIETĀ

Ja no rīta jūs nezināt, ko vilkt, un skapis ir pilns ar lietām, tad ir pienācis laiks organizēt kompetentu uzglabāšanu. Visdrīzāk skapī atradīsit vairāk nekā divpadsmit stilīgu komplektu, par kuriem tikko aizmirsāt. Tāpēc pie pirmās problēmas "neko vilkt mugurā" nevajadzētu iepirkties. Pārskatiet lietas, kas jums jau pieder: tā kā jaunā Studija jau ir sakārtota, tad pavisam drīz Jūs gaida video kā es veicu revīziju savā skapī.


3. NĒSĀT NE TIKAI VIENU VAI DIVAIS REIZES- TAS NAV APKAUNOJOŠI!

Un pat trīs reizes. Un pat desmit reizes! Protams, nevajadzētu katru dienu pēc kārtas vilkt vienu un to pašu, bet mēneša vai gada laikā noteikti komplekti var atkārtotes. Arī karaliskā ģimene to dara, un visa pasaule vēro viņu katru soli. Viņi nebaidās vairākas reizes parādīties vienā un tajā pašā kleitā!

Garlaicīgi?

-Iemācieties valkāt dažādas lietas4. VEIC MODES PĒTĪJUMU

Šeit ir izaicinājums: 2021. gadā vairs nav vietas “”green washing”. IeGooglējiet vai uzziniet par dažādu uzņēmumu piegādes ķēdi: ja viņi apgalvo, ka viņu lietas ir izgatavotas no ilgtspējīgiem materiāliem, tas nenozīmē, ka zīmols ir ētisks. Paskaties, kur viņi ražo drēbes: vai bērni no trešās pasaules valstīm strādā pie T-krekliem un kleitām vai šuvējas tiek nodarbinātas tikai par santīmiem? Pārbaudiet, kuri zīmoli ir iesaistīti labdarības projektos, u.t.t.

Pēc tam analizējiet zīmolus, kurus parasti pērkat, un izdariet secinājumus: vai vēlaties turpināt uzturēt strādnieku vergu darba apstākļus un palīdzēt uzņēmumiem nopelnīt miljonus no citu likteņa?5. ATBALSTI VIETĒJOS

Tas kļuva īpaši svarīgi pandēmijas laikā, kad mazie uzņēmumi atrodas uz bankrota robežas. Šo ražotāju piegādes ķēdes ir viegli izsekojamas.

Jūs būsiet pārsteigts, ka atradīsit patiešām talantīgus dizainerus un apzinīgus ražotājus. Jūsu drēbju skapis ievērojami pārvērtīsies, ja atradīsit unikālas lietas, nevis tikai kārtējo “ātro” pirkumu no Zara. Tāpēc, pirms veicat pirkumu, vispirms apskatiet vietējo zīmolu vietnes un pēc tam dodieties iepirkties.


6. NODOD LIETAS PĀRSTRĀDEI UZMANĪGI

Mēs esam pieraduši izmest visu, kas mums vairs nav vajadzīgs, taču gandrīz katrai lietai ir iespēja iegūt otro dzīvi. Dārgus un kvalitatīvus garderobes priekšmetus, kas jums vairs nav vajadzīgi, var nodot komisijas veikaliem, lietotu preču veikaliem un dažādiem tālākpārdevējiem, bet pārējos - ziedot labdarībai vai nodot otrreizējai pārstrādei.

Bet arī šeit jums jābūt piesardzīgākam un nepadoties iedomātas "atbildības" sociālajām tendencēm: daži cilvēki domā, ka, tā kā viņi ziedo un atdod savas lietas otrreizējai pārstrādei, viņi pilnīgi attīra pirkšanas karmu. Atcerieties, ka tikai 20 procenti no jūsu nodotajām lietām tiks pārdoti, pārējie tiks izmesti, nesagaidot savu otro zvaigžņu stundu. Tāpēc, pirkt daudz un pēc tam atdot - šajā gadījumā tā nav shēma, kura darbojas dotajos apstākļos.


Kādus jaunus ieradumus esi nolēmusi praktizēt savā garderobē 2021. gadā?

Comments


bottom of page