top of page

#365dienuizaicinājums


Imidžs, stils, personība nav saistīti ar nepārtrauktu jaunu apģērbu un aksesuāru iegādi.

Lielākajai daļai no mums ir pietiekami daudz lietu mūsu drēbju skapjos, un īstais izaicinājums ir novērtēt to, kas mums jau pieder, un spēja veidot unikālus komplektus no lietām, kas mums ir jau gadiem. To es mācu saviem klientiem, to es mācu “Imidža Klasē” un to es piekopju arī pati.

Pagājušajā gadā es nolēmu, ka veselu gadu neiegādāšos jaunas lietas, jo es biju pilnīgi pārliecināta, ka manā garderobē ir viss un vēl mazliet pat par daudz, lai 365 dienas neatkārtotos outfitos un tik un neko jaunu neiegādātos. Šādas kapsulas un garderobes “izklājumus” es veidoju saviem VIP klientiem un pavisam drīz šis pakalpojums būs pieejams arī “Imidža Klasē” Jums!!!


Kapsulas garderobes koncepcija manā personīgajā dzīvē darbojas jau daudzus gadus- par to es esmu daudz stāstījusi un rakstījusi. Manā skapī dzīvo kapsulas garderobe, kura ir piemērota 9, ja ne visiem 10 mēnešiem klimatam, kurā es dzīvoju un tiem klimatiskajiem apstākļiem, kuros man pārsvarā nākas strādāt, jo kā Jūs zināt- es ļoti daudz strādāju ārpus LV teritorijas. Man ir arī atsevišķi sezonāli apģērbi un aksesuāri, kurus varu sajaukt un saskaņot ar esošo garderobi, lai radītu mūsdienīgu tēlu jebkurai dzīves situācijai.


Šobrīd visa mana garderobe sastāv no aptuveni 70 ikdienas apģērba gabaliem. 48 no tiem ir šie pamata apģērba gabali vai “Ilgtermiņa apģērba gabali”, jo tie ir noderīgi 9 mēnešus gadā. 11 virsdrēbēm, 12 apavu pāriem un 5 somām (lietas, kuras nekad neiekļauju savās kapsulās, ir apakšveļa, pidžamas, atpūtas apģērbi, aktīvie apģērbi, aksesuāri, piemēram, šalles, cepures, rotaslietas utt.). Šo visu papildina vēl viena garderobe, kura ir izteikti karstai sezonai kā arī man blin-bling minikapsula Decembra otrajai pusei, kura veiksmīgi darbojas arī retajos gadījumos, kad svinami svētki vai ir svētku noskaņojums.


Es atgādināšu, ka jūsu sapņu garderobes veidošana nav saistīta ar konkrētiem noteikumiem vai noteiktu apģērbu skaitu. Jums patiešām vajadzētu koncentrēties uz to, lai saglabātu tikai augstas kvalitātes, perfekti piegulošus apģērba gabalus, kurus varat viegli kombinēt savā starpā.


Kā jau es minēju iepriekšējā bloga ierakstā- mana garderobe kādam var šķist pārlieku garlaicīga. Kur nu vēl ņemot vērā manu profesiju un to, ka vadu Imidža Klasi, BET… es nebeigšu atkārtot, ka garderobei ir jāatbilst cilvēka raksturam, vajadzībām, dzīves stilam un situācijām.

Es izmantoju savas profesores teicienu: “Vienkāršiem cilvēkiem vajag vienkāršu garderobi” un šis jau ir kļuvis arī par manu “firmas zīmi”.

Un ES ESMU VIENKĀRŠS CILVĒKS!

Man ikdiena paiet rūpēs par diviem bērniem, es darbojos savā baleta studijā kā pedagogs vakaros. Es esmu kostīmu māksliniece, kas sevi ietver ļoti garu stundu pavadīšanu zīmējot, pavadīt laiku sapulcēs un pēdējā laikā šīs sapulces ir Zoom formāta. Laikā, kad radu kostīmus- darbs ir ļoti aktīvs un kustīgs- man ir nepieciešams apģērbs, kurā jūtos maksimāli komortabli. Es neapmeklēju tusiņus vai klubus, vai kaut kādus “fancy” pasākumus- es izvēlos pavadīt brīvo laiku pie dabas, ar ģimeni vai ar draugiem mājās. Ja es apmaklēju teātri, operu vai baletu, tad tas ir “darba darīšanās”. Mans darbs ietver biežus komandējumus un uzturēšanos ārpus dzīves vietas ilgāk par divām nedēļām. Mans darbs ir saistīts ar krāsu pasauli, tāpēc es izvēlos savu apģērbu neitrālos toņos, jo manas acis bieži vien ir nogurušas no krāsām darbā.

Tā, kā esmu diezgan noslogota ar darbiem, tad apkārt krāju tikai tās lietas, kas man patiešām ir vajadzīgas un lietojamas ikdienā, un manā garderobē nav vietas drēbēm, kas ir par mazu, par lielu vai kas vairs nesaskan ar manu estētiku un dzīvesveidu. Pateicoties tam, mana rīta rutīna nesagādāja vilšanos, tā aizņemt 23 sekundes un es kā patērētājs esmu ļoti uzmanīgāka- mani modes pirkumi ir saprātīgāki un pārdomāti.


Katru dienu 2023. gadā es jums parādīšu vienkāršu outfit ideju. Kopumā jūs redzēsiet 365 izskatus, kas balstīti uz četrām sezonām (ziema, pavasaris, vasara, rudens + daži nelieli bonusi), kuros kopā būs ne vairāk kā 70 apģērba vienības. Es zinu, ka 70 gabali varētu šķist daudz, taču atzīmēju, ka es veidošu tērpus visam gadam un četriem dažādiem gadalaikiem. Arī pēc savas pieredzes darbā ar klientiem ar viņu kapsulas garderobēm- es atklāju, ka šis ir ideāls apģērbu daudzums visam gadam – īpaši skatoties uz dzīvesveidu, ikdienas aktivitātēm un laikapstākļiem.

Jā, es saprotu, ka atkal un atkal redzēt vienus un tos pašus apģērba gabalus (bet dažādos veidos) dažiem var šķist apnicīgi un paredzami.

Tomēr radošums stilā nav saistīts ar nepārtrauktu jaunu apģērbu un aksesuāru iegādi. Patiesais izaicinājums ir izmantot to, kas mums jau ir, un nepārtraukti veidot unikālus komplektus no lietām, kuras atrodas mūsu garderobēs gadiem ilgi. Jo būsim godīgi – lielākajai daļai no mums ir pietiekami daudz drēbju skapjos, un bieži vien vienīgais solis, kas mūs šķir no to baudīšanas, ir sava stila atrašana un tikai to gabalu saglabāšana, ko lietojam un valkājam ikdienā.

Es ceru, ka jums šis projekts būs noderīgs un interesants, un, pateicoties ikdienas iedvesmai, jūs nekad vairs neteiksiet - man ir pilns skapis ar drēbēm un nav ko vilkt.


Tā kā jūs jau ziniet- manā garderobē pārsvarā dzīvo apģērba gabali, kuri ir iegādāti kādu laiciņu atpakaļ un arī tādi, kas iegādāti mazos ārvalstu veikaliņos nevis lielveikalos, tad mans pirmais lielais izaicinājums bija atrast pietiekami tuvus analogu attēlus. Nav gluži identiski 1:1, protams, bet ir tuvu!

Tātad- šāda izskatās Ilgtermiņa garderobe ar kuru mēs strādāsim:


Ieva

Comments


bottom of page