top of page

30 filmas par stilu un modi



Man ir sagatavots arī materiāls par seriāliem un grāmatām, bet sāksim ar kino. Vai zinājāt, ka The Devil Wears Prada nav vienīgā ieteicamā filma? Ir vismaz 30 citas alternatīvas, kas ir tikpat iedvesmojošas.

Imidža Klases ārpusklases mājasdarbi vasarai - pārskatiet tās visas :-)



BROKASTIS TIFĀNIJĀ (1961)

Žanra klasika. Viena no labākajām Odrijas Hepbernas lomām, kura pasaulei piešķīra ikonisku "noslēpumainās sievietes melnā kleitā" tēlu. Un, lai gan sižets ir nesarežģīts, attēls ir piesātināts ar tik neticamu šarmu, ka jūs varat to bezgalīgi pārskatīt, sadalot to citātos.

60. gadu atmosfēra, ballītes, īpaši stilīgi tērpi dienā un šiks vakarā. Un tas viss Mančīni mūzikas pavadībā. Ja pēkšņi esat starp tiem, kuri nekad mūžā nav redzējuši "Brokastis Tifānijā", tad sāciet savu iepazīšanos ar modi no tās.



AUGSTĀ MODE (1994)

Šīs filmas vērtējums ir tālu no augstākā, pa manam - ne līdz galam pelnīti. Jā, šī ir viegla 90. gadu komēdija ar pretenzijām uz drāmu, taču patiesībā filmas jēga ir daudz dziļāka. Parādot slavenības un vienkāršus mirstīgos, kuri alkst apmeklēt Parīzes modes nedēļu, režisors izsmej liekulību un intrigas šajā greznības un šarma ballē.

Un kur vēl vienā filmā redzēsi jauno Jūliju Roberstu, Kimu Beindžeri, Sofiju Lorēnu un Marčello Mastrojanni.



UNZIPPED (1995)

Uzmanības centrā Naomi Kempbela, Sindija Kroforde un Linda Evangelista. 90. gadu vidū šīs sievietes tika uzskatītas par gandrīz debesu būtnēm. Un filmā viņi paceļ noslēpumainības plīvuru un parāda visu, kas notiek uz podiuma un aiz tā 1994. gada slavenākajā Ņujorkas modes šovā.

Tiem, kas zina, ar ko augstā mode atšķiras no ready-to-wear - īsts acu balzams!



GIA (1998)

Skumjš stāsts par topmodeles Gia Caragi dzīvi, kas beidzās tikpat ātri kā sākās. Galvenajā lomā Andželīna Džolija.

Filma par skaistas sievietes pašiznīcināšanos, kura maksāja rūgtu cenu par sev izvēlēto dzīves veidu.

Skatīties visiem, kam šķita, ka modeļu glamūrīgā dzīve ar mūžīgām ballītēm, narkotikām un hedonisma valstību ir pasaka. Ak, šādas pasakas beidzas liktenīgi.



VERUSCHKA: DZĪVE KAMERAS PRIEKŠĀ (2005)

Viņa bija dieviete, dzīvnieks, audekls, spoks... Trakā laikmeta galvenais modelis. Šai sievietei pieder frāze: "Es neesmu ideāla, es vienkārši zinu visas viltības, lai tā izskatītos" – tā ir veiksmes nozīme.

Ir ļoti grūti noturēties nežēlīgajā modīgajā pasaulē. Lai izturētu sīvu konkurenci, Veruška nāca klajā ar neparastas personības tēlu. Šī sieviete radīja sevi. Pieņēmusi noslēpumainu tēlu, viņa to nesa visu savu karjeru un nepievīla,ar ko arī dalās ar skatītājiem filmā.



CHRISTIAN DIOR: LEGEND MAN (2005)

Biogrāfijas filma par Kristianu Dioru, kas balstīta uz Sjūzenas Lulingas, viņa kolēģes un draudzenes, memuāriem.

Kāds ir izcilā maestro noslēpums? Līdz šim nevienam nav izdevies atšķetināt Dior fenomenu. Jo patiesībā- par sieviešu ērtībām viņš īsti nerūpējās, vienmēr cenšoties ciešāk savilkt vidukli un kleitas darināt ar tik daudz auduma, ka tajās nebija iespējams apsēsties. Kristians Diors bija mākslinieks, kuru neinteresēja modes praktiskā puse, viņš radīja un viņu mīlēja miljoniem sieviešu.

Neticami interesanta filma par to, kā cilvēks iet uz savu sapni, un, guvis panākumus, viņš visiem spēkiem cenšas noturēties virsotnē.



DEVIL WAERS PRADA (2006)

Nu kur bez šīs filmas, dārgā! Filma par skarbo modes pasauli, kas savulaik krietni aptraipīja Vogue reputāciju, parādot modes redakcijas aizkulises ne no tās labākās puses. Vogue darbinieki visi kā viens saka, ka patiesībā viss nav tā!

Jā, tas nav tik svarīgi! Filma ir lieliska! Un pats galvenais, tā ļoti labi parāda, ko īsti nozīmē frāze “skatīt vīru no cepures”. Filma ir par to, kā ar pieredzi un neatlaidību vien nepietiek, lai gūtu panākumus modes žurnālā. Un nevajag arī nenovērtēt drēbju spēku.



ANNIJA LEIBOVITZA: DZĪVE CAUR KAMERAS OBJEKTĪVU (2006)

Pat ja jūs pēkšņi nezināt vārdu Annija Leibovica, tad droši vien esat redzējuši viņas attēlus. Tie ir bijuši uz modes žurnālu vākiem 30 gadus. Atcerieties fotoattēlu, kurā kails Džons Lenons apskauj Joko Ono, un Vūpija Goldberga piena vannā? To visu fotogrāfējusi Annija. Lielākā daļa no tiem, kurus viņa fotogrāfējusi (un tas ir gandrīz VISAS pasaules slavenības), runās par to, kā viņi atceras mūsu laika slavenāko fotogrāfu.



LAGERFELDA NOSLĒPUMI (2007)

Neticama dokumentālā filma, kas stāsta, kas notiek modes skates aizkulisēs. Galvenais varonis ir maestro Karls Lāgerfelds. Neskatoties uz to, ka pati filma nav īpaši gara (tikai pusotru stundu), scenārija autoriem izdevās šeit ietilpināt visu interesantāko. Un par varenu centību, un par iedvesmu, un par trakām ballītēm.

Pirms šīs filmas iznākšanas Karls Lāgerfelds īpaši nemīlēja afišēt savu dzīvi. Tāpēc ir divtik interesanti uzzināt noslēpumus no pirmās personas!



MARC JACOBS & LOUIS VUITTON (2007)

Filmas nosaukums runā pats par sevi. Šī ir dokumentālā filma par Marku Džeikobsu, kad viņš strādāja LV kā mākslinieciskais vadītājs no 98. gada līdz 2013. gadam. Arhīva kadri no modes skatēm, boutique atvēršanas vietām, kā arī svēto vietu - Louis Vuitton darbnīcu, kur dizaineru komanda veido tērpus. Skaties arī tad, ja Tev vēl nav LV somas!



SEKSS UN LIELPILSĒTA (2008, 2010)

Un abas filmas daļas uzreiz! Loģisks noslēgums visu iemīļotajam seriālam, un ne mazāk foršs turpinājums. Daudz aizkustinošu mirkļu, ko mēs visi tik ļoti gaidījām kopš pēdējās sezonas beigām. Un te nu tā bija! Un vēl tērpi, tērpi, tērpi! Galu galā kopš pirmās sērijas iznākšanas līdz filmas iznākšanai bija pagājuši desmit gadi, mode bija mainījusies, draudzenes kļuvušas vecākas, un viņu stils kļuvis vēl precīzāks. Dievs, svētī Patrīciju Fīldu (filmas stilisti), kura ir apģerbusi Keriju, Samantu, Mirandu un Šarloti arī turpinājumos.

(Šis ieraksts nav par jaunāko “daļu”)



VALENTINO: PĒDĒJAIS IMPERATORS (2008)

"Vai jūs zināt, ko sieviete vēlas?

- Ak, es zinu.

- Nu ko?

- Sieviete vēlas būt skaista!" (c) Valentino

Filma, kas stāsta ne tikai par Valentīno Garvani, bet arī par cilvēku, bez kura nebūtu uzcelta tik spēcīga impērija. Džankarlo Džiameti ir modes nama izpilddirektors. Un darbu apvienošanas kārtībā arī pilna laika draugs, biznesa partneris un Valentīno labā roka. Iespējams ir arī ceturtais punkts. Acīmredzot viņu attiecības ir kas vairāk nekā tikai ilgstoša draudzība, taču tā paliek aizkulisēs.

Filmā ir daudz arhīvu kadru, kas iepriekš nekur nav demonstrēti. Lieliska iespēja redzēt, kā Meistars strādāja un radīja!



THE SEPTEMBER ISSUE (2009)

Filma par to, kā tika gatavots biezākais Vogue numurs. Šī filma ir tik priekšzīmīga, ka pat augstskolas žurnālistikas pasniedzēji iesaka to noskatīties studentiem. Bet tas patiešām ir ideāls ceļvedis tam, kā Jums patiešām ir jāattiecas pret savu profesiju.

Lai mēs redzētu šo filmu, Anna Vintūra bija jāpierunā veselu gadu. Rezultātā filmas galvenā varone ir Annas labā roka – žurnāla Vogue radošā direktore Greisa Kodingtone.

Lai uzzinātu, kā īsti darbojas modes redakcijas darbs, jāskatās “THE SEPTEMBER ISSUE”, nevis “The Devil Wears Prada”.



COCO BEFORE CHANEL (2009)

Man patīk biogrāfijas. Coco Before Chanel ir filma par jauno Gabrielu Šanelu, kas sper savus pirmos soļus modē. Un, lai gan par modi šeit nav daudz runāts, lielāka uzmanība joprojām tiek pievērsta dizainera personīgajai dzīvei. Tas nemaz nesabojā filmu. Tā joprojām ir spēlfilma, nevis dokumentālā filma. Bet 20. gadsimta pirmās puses Francijas atmosfēra, tērpi, interjeri - viss lieliski atspoguļo laikmetu! Iespējams, pēc noskatīšanās uz savu svītraino longsleave palūkosimies jaunā veidā!



SHOPHOLIC (2009)

Viegla un ironiska komēdija par meiteni, kura cīnījās ar "briesmīgu" slimību - šopaholismu. Esmu pārliecināts, ka katrs otrais atpazīst sevi galvenajā varone. Cik reizes jūs esat kaut ko iegādājies ekstāzē un pēc nedēļas to aizmirsis? Ar Jums tā ir bijis? Protams! Šeit ir rudmatainā Bekija.

Filma ir par to, kā apģērbam ir vadošā, bet tālu no izšķirošā loma mūsu dzīvē. Starp citu, filmas stiliste ir tā pati Patrīcija Fīlda, kura strādāja pie kostīmiem filmām "SATC" un "The Devil Wears Prada".



IVS SENLORĀNS: TRAKĀ MĪLESTĪBA (2010)

Filma par nāvi, atkarību, slavu un mīlestību. Tādā secībā, jā. Filma sākas no beigām – tas ir, Īva Senlorāna bērēm.

Šī filma ir pusotru stundu ilga atzīšanās mīlestībā Īvam no Pjēra Bergera. Neticama mīlestība pret ģēniju un neatgriezenisks zaudējums. Filma modina dažādas sajūtas, kur galvenais ir empātija pret Pjēru. Ar kādu mīlestību, ar kādu maigumu viņš runā par Īvu Senlorānu... Visiem, kas vēl tic patiesai mīlestībai un kaut nedaudz interesējas par modi - jāredz.



BILLS KANNINGEMS, ŅUJORKA (2010)

"Mēs visi ģērbjamies Bilam" (c) Anna Vintūra

Bils Kaningems bija ielu stila fotogrāfs, vēl pirms tas bija mainstream un modes nedēļas pārvērtās par masku balli. Bērnībā Kaningems gāja uz baznīcu, lai apbrīnotu sieviešu cepures, un, būdams pieaudzis, modi saprata labāk nekā jebkurš vēsturnieks, jo ik dienas to vēroja Ņujorkas ielās. Apģērbs un fotogrāfija bija vienīgās viņa dzīves aizraušanās.

Šī ir ļoti forša dokumentālā filma par vienu no modes pasaulē pieprasītākajiem fotogrāfiem.



MĀKSLĪGĀ ZAMŠĀDA: MEKLĒJOT HALSTONU (2010)

Šī dokumentālā filma ir īsts 70. gadu laikmeta manifests ar visu savu šiku un glamūru.

Rojs Holstons ir Aiovas cepurnieks, kurš kļuva par dizaineri un iekaroja Ņujorku. Diskotēkas simbols un Elizabetes Teilores, Lizas Minnelli uzticības persona. Viņš nomira kā īsta sava laika zvaigzne – no AIDS 90. gados. Filma par cilvēku gan skaistā, gan ļaunā laikā, kas nekad vairs neatkārtosies.



TOMA FORDA DOKUMENTĀLĀ FILMA (2011)

Vēl viena forša dokumentālā filma, kas stāsta par izskatīgā Toma Forda ikdienu. Filmas režisors neatstāja Tomu veselu gadu, filmējot burtiski katru viņa soli. Rezultātā ir forša, atklāta filma, kurā var redzēt, kā Fords strādā, kā arī klausīties, kā par viņu runā viņa draugi. Un tas nozīmē, uz brīdi filmā parādās arī, Bejonsē, Džeimss Kamerons un Annija Leibovica.



DIĀNA VREELANDE: ACĪM IR JĀCEĻO (2011)

"Ir cilvēki, kas raksta par modi, viņa bija modes iemiesojums" (c)

Diāna Vrīlande ir divu modes pasaules ikoniskāko žurnālu Harper's Bazaar un Vogue galvenā redaktore. Stila ikona un cilvēks, kurš iegājis vēsturē. Filmā ir Diānas biogrāfija, kas stāsta par viņas dzīvi no pašā sākumā (1903) līdz viņas nāvei 1989. gadā



BERGDORF GOODMAN: VAIRĀK PAR GADSIMTU MODES OLIMPA AUGSTUMOS (2013)

"Izklājiet manus pelnus Bergdrofā’’ Vera Wang

Bergdofs Gudmens jau ir vairāk nekā tikai veikals. Tas ir vesela laikmeta simbols. Dokumentālā filma par to, kā visdārgākajam universālveikalam izdevās iekarot Modes Olimpu.



L.A. FROCK STARS (2013)

Vintage, vintage, vintage ... Jānoskatās visiem, kas izjūt tipras un bijību, tiklīdz dzird šo vārdu.

Tā nav gluži pilnīga filma, tā ir raidījumu sērija par vintage apģērbu un juvelierizstrādājumu veikalu, kas atrodas Losandželosā, kā arī par tā skaisto īpašnieci Dorisu un viņas darbiniekiem.

- Kādas slavenības iepērkas vintage veikalā?

- No kurienes Dorisa ņem savus šedevrus?

- Kas ir "grāls" vintage biznesā?

To un daudz ko citu uzzināsiet, noskatoties "High Vintage in Los Angeles"



THE DIRECTOR (2013)

Vai vēlaties redzēt Gucci modes nama radošo darbnīcu? Tad noskaties šo filmu! Tā ir kā V.I.P. ieeja Vissvētākajā vietā!



VECUMS NAV ŠĶĒRLIS STILAM (2014)

Dokumentāla filma par Ņujorkas stilīgākajām sievietēm kategorijā 65+. Šīs daiļavas ir Advanced Style bloga galvenās varones, kas iedvesmojušas veselas paaudzes un kārtējo reizi pierādījušas, ka patiess skaistums nepadodas laika ritējumam. Spilgti, stilīgi, eleganti un sirdī jauni, neskatoties uz to, ka daži jau nosvinējuši 95. gadadienu. Ja vecums, tad tikai šāds!



IRIS (2014)

Nu, kurš gan nezina Irisu Apfelu. Neticami tērpi, apaļas brilles un trakas rotaslietas – trīs balsti, uz kuriem šīs... mēle neuzdrošinās nosaukt Iris par vecmāmiņu! Skatieties visi, kas joprojām domā, ka pēc 30 gadiem Jūs nevarat valkāt krāsainas zeķubikses un rozā svārkus virs ceļgaliem.



ROYAL TILOR (2014)

Filma ir par to, ka arī apģērbs var piedalīties politikā, jo tomēr vienmēr vienmēr “vīru skata no cepures”.

Stāsts par talantīgiem amatniekiem, kuri radīja tērpus Hoseonu dinastijas karaliskajai ģimenei. Jānoskatās visiem, kurus aizrauj Āzija un mode.



DIOR UN ES (2014)

Sapņo par praksi Dior. Lūdzu. Šī filma ir bezmaksas pusotru stundu ilga prakse modes nama sienās. Filmai ir maģisks efekts – klātbūtnes efekts. Tavas klātbūtnes. Darbnīcās, kur top šedevri.

Rūpīgs process, milzīga komanda, kas strādā nedēļām ilgi, lai radītu kaut ko tādu, kas tikai minūti atradīsies uz podiuma. Maģija! Burvestība! Māksla!



REVENGE HOT COUTURE (2015)

Unikālā Keita Vinsleta groteskajā komēdijā "Atriebība augstā mode". Stāsts par to, kā glaunā meitene atgriežas dzimtajā pilsētā un cīnās par savu kaimiņu labvēlību, sākot ... mainīt viņu stilu. Visas filmas laikā Keita pārvērš vismaz duci sieviešu no neglītajiem pīlēniem par skaistiem gulbjiem. Un tad nežēlīgi atriebjas

:-)



BALLE (2016)

Filma par to, kā Metropolitēna mākslas muzejs gatavojas gada nozīmīgākajam notikumam - Met Gala. Šeit ir gan Anna Vintūra, un Galiāno, un Gotjē- sapulcējušies visi nozares meistari. Filma nedaudz atgādina "septembra numuru", taču šis efekts rodas tikai un vienīgi Vintūras un viņas "chill" klātbūtnes dēļ. Patiesībā filma ir par kaut ko citu. Kā izrotāt zāli? Kā sēdināt viesus? Kādus jautājumus sagatavot intervijai ar Riannu?

"BALLE" ir iespēja īsi pieskarties nepieejamajai modes, mākslas pasaulei un izspiegot slavenības.



ABSOLŪTĀ MODE: INSIDE BRITISH VOGUE (2016)

Dāvana no britu Vogue ir dokumentāls seriāls par žurnāla darbu. Televīzijas žurnālistus redakcijā neielaida simts gadus, taču par godu simtgades jubilejai viņi izdarīja izņēmumu. Tas nav redzams pieminētajā "septembra numurā" ne "Ballē".



PHANTOM THREAD (2017)

Londona 50. gadi. Veiksmīgais dizainers Reinolds Vudkoks šuj tērpus karalienei, aktrisēm un vienkārši bagātiem cilvēkiem. Viņš ir ģēnijs, un tagad ir viņa zvaigžņu stunda. Taču stāsts uzņem negaidītus pavērsienus līdz ar jaunās Almas parādīšanos meistara dzīvē.

Filma ar mākslu, modi un mīlestību! Noskatieties to vienā elpas vilcienā.



DRIES (2017)

Viens no slēgtākajiem dizaineriem pirmo reizi atļāva filmēt savas darbnīcas. Ir daudz par ģēnija radošumu un personīgo dzīvi.

Vispār šī filma ir par to, ka tie, kas valkā drēbes, arī nedaudz maina pasauli.


Priecīgu skatīšanos :)


Ieva


Comentarios


bottom of page